Piątek, 21 czerwca 2024

Najlepsze foteliki z bazą ISOfix do 36 kg

29 kwietnia 2021

0

Foteliki samochodowe do 36 kg powinny być najważniejszym elementem wyposażenia samochodu rodziny posiadającej dziecko w wieku od 4. do 12. lat. Ich wybór nie może być pochopny, ponieważ mali podróżujący w zdecydowanej większości przypadków nie mają jeszcze wystarczająco dużo wzrostu, by podróżować wyłącznie w pasach bezpieczeństwa. Najlepszym rozwiązaniem są foteliki z bazą ISOfix, które pozytywnie przechodzą wszystkie testy. Czym należy się kierować podczas ich wyboru?

Fotelik samochodowy do 36 kg to rozwiązanie przeznaczone dla dzieci w wieku od 4. do 12. lat. Są niezbędnym w podróży elementem, bowiem projekt pasów bezpieczeństwa przewiduje, że osoba podróżująca mierzy co najmniej 150 cm. Jeśli maluchy są niższe, w czasie wypadku są bardzo narażone na poważne uszkodzenia całego ciała. Każdy rodzic powinien więc zadbać o precyzyjne dobranie odpowiedniego modelu - musi być dopasowany zarówno do dziecka, jak i modelu samochodu, którym poruszają się całą rodziną. W naszym artykule przedstawiamy fotelik samochodowy ISOfix skandynawskiej marki BeSafe, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, jeśli szukasz połączenia funkcjonalności i bezpieczeństwa.

fotelik samochodowy ISOfix

Bezpieczny fotelik ISOfix od BeSafe

Wszystkie foteliki samochodowe do 36 kg muszą być przede wszystkim bezpieczne. To ważne, by ich projekt przewidywał możliwość przeprowadzenia pasa biodrowego w taki sposób, by w czasie wypadku nie stanowił dodatkowego zagrożenia dla jamy brzusznej. Foteliki z bazą ISOfix BeSafe iZi Flex Fix nie posiadają podłokietników, a producent wyposażył je również w zaawansowaną prowadnicę pasa biodrowego, która powstała w oparciu o projekt adaptera dla kobiet w ciąży. Znajdziesz w nich również prowadnice ramienne, które służą dokładnemu pozycjonowaniu pasa ramiennego. Korzystający z nich rodzice doceniają także obecność magnesu fidlock, dzięki któremu zapinanie klamry jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Warto podkreślić, że skandynawski producent postawił na najwyższą jakość zabezpieczeń. Na wypadek groźnych stłuczek fotelik ISOfix posiada także specjalną ochronę boczną SIP+. Została umieszczona na jego zewnętrznej obudowie, skutecznie zmniejszając nacisk sił na słabe ciało dziecka w przypadku zderzenia bocznego.

Komfortowy fotelik samochodowy ISOfix

Tak jak pierwsze modele, foteliki samochodowe do 36 kg również muszą być precyzyjnie dopasowane do wagi i wzrostu dziecka. Jak tego dokonać, jeśli mają posłużyć aż przez 8 lat? To ważne, by wybierać modele dające możliwość płynnego regulowania oparcia w zakresie od 100 do 150 cm. Opisywany przez nas fotelik ISOfix od marki BeSafe wyróżniają pokrętła umieszczone po jego zewnętrznej stronie. Dzięki temu rodzice mogą wszystko ustawić bardzo precyzyjnie, gdy dziecko już w nim siedzi. Pozwala to osiągnąć większą wygodę i prawdziwe bezpieczeństwo.

Warto podkreślić, że dziecko w tym okresie życia również bardzo często zapada w nagłe drzemki w czasie podróży. To bardzo ważne, by uwzględnić to podczas wyboru najlepszego fotelika samochodowego. Skandynawski producent umożliwia pełną regulację oparcia oraz zagłówka, a jego projekt w kształcie litery V nie tylko wspiera główkę malucha, ale także zapewnia dobrą widoczność podczas jazdy.

Fotelik ISOfix

Nowy fotelik ISOfix na rodzinne podróże

Choć wciąż obowiązuje w Polsce prawo pozwala na podróżowanie z trójką dzieci na jednej kanapie, podczas gdy jedno z nich nie posiada fotelika, nie warto sugerować się przestarzałymi zapisami. Co jednak zrobić, jeśli w samochodzie nie mieszczą się aż 3 foteliki? O tym właśnie pomyślał skandynawski producent BeSafe - dzięki niemu rodzinne podróże mogą być bezpieczne i wygodne jednocześnie.

Nowoczesny fotelik ISOfix marki BeSafe umożliwia zdjęcie bocznych paneli, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dodatkowej przestrzeni w samochodzie. Każde dziecko może podróżować w własnym foteliku, nawet jeśli na jednej kanapie podróżuje ich aż troje. To krok w stronę dużych rodzin, który zdecydowanie zasługuje na uwagę.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz