Piątek, 21 czerwca 2024

Skuteczna terapia dla ciała i umysłu

21 kwietnia 2020

0

Przepracowanie, zmęczenie czy regeneracja po operacji wymagają od nas pewnych działań. O ile po zabiegu lekarz zleci rehabilitację, o tyle rzadko cokolwiek robimy w wypadku notorycznego przemęczenia. Osteopatia to „medycyna bez leków”, która wspólnie z masażami pomoże w wielu dolegliwościach.

Praca fizyczna i siedząca różnią się znacząco od siebie. W obu wypadkach nasze ciała oraz umysły są znacząco obciążone. Przemęczenie wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu. W sytuacji, gdy dowolny organ naszego ciała zaczyna szwankować, wszystkie inne intensyfikują swoje działania, aby utrzymać harmonię. Dotyczy to również wszelkich operacji i zabiegów. Najczęściej po ich zakończeniu lekarze zalecają szeroko rozumianą aktywność dostosowaną oczywiście do danej sytuacji. W związku z tym trafiamy do gabinetu rehabilitacyjnego, gdzie fizjoterapeuta poznając pacjenta, układa plan działania. W tym miejscu może być przydatna wiedza z zakresu osteopatii, która zadba zarówno o ciało, jak i umysł.

Masaż dla zdrowia

Istnieje wiele rodzajów i technik masażu. Najczęściej kojarzy się on z relaksem i odpoczynkiem. To klasyczna forma, która pozwala pozbyć się dyskomfortu i odzyskać energię. Borykając się z bólami kręgosłupa czy innych części ciała skuteczniejszy może być masaż leczniczy. Wówczas rehabilitant po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, dostosowuje technikę do dolegliwości. Najczęściej masaże oraz terapia manualna dostosowuje się indywidualnie do potrzeb pacjentów.

Masaż i terapia manualna to wywieranie wpływu na układ krążenia, nerwowy, ale także inne systemy naszego ciała. Efektem jest poprawa samopoczucia lub ustąpienie bólu w danym miejscu. Jednak dobrze wykonany masaż wpływa na poprawne funkcjonowanie całego organizmu. Dzięki temu można pozbyć się wielu problemów i szybciej wrócić do zdrowia.

Znajomość fizjonomii ciała, ale także innych pokrewnych dziedzin przez specjalistów od masażu, sprawia, że wykonany zabieg może przywrócić prawidłowy sen, ale także rytm serca i ciśnienie krwi. Systematyczne wizyty w gabinecie mogą wyleczyć wiele schorzeń kręgosłupa. Masaż Bielsko-Biała to miejsce, w którym można znaleźć dostosowane do naszych potrzeb rozwiązania.

W czym pomoże osteopatia?

Osteopatia to jedna z dziedzin medycyny nazywana także „chirurgią bez skalpela”. To dyscyplina, która zajmuje się ciałem, ale skupia się także na aspektach emocjonalnych oraz duchowych. Dewizą tej gałęzi leczenia jest to, że do gabinetu przychodzi pacjent, a nie jego choroba. Dlatego specjaliści skupiają się na ich holistycznym obrazie. Oznacza to, że ważny jest stan pacjenta, jego podejście do dolegliwości, lub choroby oraz determinacja lub jej brak do walki o własne zdrowie.

Zatem zadaniem lekarza jest rozpoznanie blokad emocjonalnych i pomoc w ich przezwyciężeniu. Poza tym w kwestii fizycznej osteopatia pomoże w walce z dyskopatią oraz zmianami degeneracyjnymi kręgosłupa, stawów i rwy. Ponadto niweluje stany przeciążeniowe, a także pourazowe, koryguje wady postawy. Co więcej, walczy ze schorzeniami układu pokarmowego, krążenia, oddechowego, a także z chorobami urologicznymi i ginekologicznymi. Pomoże także z migrenami, bólami głowy, ale również ze stanami lękowymi czy depresjami.

To nie wszystkie problemy, w których przydatna jest osteopatia. Widać natomiast, że dotyczą one zarówno sfery cielesnej, jak i psychicznej. Taka wielowymiarowa pomoc jest bardziej efektywna w leczeniu wielu schorzeń. Nigdy nie wiadomo, jak będziemy czuli się po operacji czy podczas długoterminowego leczenia np. wady postawy. Czasami brakuje siły, determinacji lub wsparcia. Osteopatia to dziedzina, która stawia czoła tym wyzwaniom i jest w tym zaskakująco skuteczna. Więcej praktycznych porad i informacji można zdobyć na osteopata Bielsko https://fizjomed.pro/osteopata-bielsko-biala/.

Powrót do zdrowia lub utrzymanie dobrej kondycji każdemu z nas przychodzi z różnym wysiłkiem. Czasami wypadek może sprawić, że brakuje nam zacięcia lub sił do odzyskania zdrowia. Z jednej strony o aspekty cielesne zadbać może masaż, który zregeneruje i zrelaksuje zmęczone ciało. Pomoże również w poważniejszych dolegliwościach, ale te warto omówić w kontekście osteopatii. Jest duża szansa, że leczenie nie będzie wymagało ingerencji chirurgicznej, a systematyczne wizyty w gabinecie wpłyną pozytywnie na nasze ciało i umysł, czyniąc je zdrowymi.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz