Piątek, 21 czerwca 2024

Wysoka wydajność, czyli nowy Dell XPS

14 grudnia 2016

0

Firma Dell stara się dzielnie konkurować na rynku laptopów wysokowydajnych, kierowanych przede wszystkim do graczy. Jedną z jej propozycji jest model XPS 15, który gwarantuje osiągi na wysokim poziomie oraz ciekawy design.

W swojej ofercie amerykańskie przedsiębiorstw posiada urządzenie dostosowane do wymagań szerokiego grona potencjalnych użytkowników. Znaleźć można w niej rozwiązania niskobudżetowe, czy chociażby wpisujące się w średnią półkę jakościową – doskonałym na to przykładem jest Dell Inspiron 5559. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy najnowszych gier komputerowych.

Wydajność zależna od wybranych podzespołów

Najmocniejszą stroną omawianego laptopa jest przede wszystkim wykorzystywany przez niego procesor. W najlepszych konfiguracjach znajdziemy bowiem układ Intel Core i7-6700HQ, który wyposażony został w cztery rdzenie obsługujące do ośmiu wątków jednocześnie.

Jego osiągi sprawiają, że z pewnością można go umieścić na wysokiej półce jakościowej, co zaś oznacza, że pozwoli na uruchomienie najnowszych tytułów na zadowalającym poziomie. Żeby jednak tak się rzeczywiście stało, gracze muszą zainteresować się na model wyposażony w dedykowaną kartę graficzną. Zdecydowanie najczęściej spotykana jest Nvidia Geforce GTX 960M. Niestety, producent zdecydował się na zamontowanie okrojonej wersji, która posiada wyłącznie 2 GB pamięci.

Nadal pozwala to jednak na obsługę większości gier komputerowych dostępnych na rynku. Idąc dalej, podkreślić należy fakt, iż nowy Dell XPS potrafi wykorzystać maksymalnie do 32 GB pamięci RAM, choć pamiętać trzeba o tym, iż w sklepach sprzedawany jest on w wersjach wyposażonych w 8 lub 16 GB pamięci. Są to kości najnowszej technologii DDR4 o taktowaniu osiągającym wartość 2133 MHz, z czego gracze na pewno będą zadowoleni.

Dobrą informacją będzie również fakt, że Dell XPS 15 obsługuje zarówno standardowe dyski talerzowe HDD, jak i dużo szybsze i wydajniejsze urządzenia SDD. Nie można zapominać również o jakości wyświetlanego obrazu. Laptop korzysta z 15-calowego ekranu InfinityEdge o rozdzielczości Full HD (1920x1080) lub 4K (3840x2160). Zwłaszcza ta druga konfiguracja prezentują się okazale, choć trzeba przyznać, że kosztuje naprawdę sporo (nawet do 7000 złotych). Dell XPS występuje również w wersji z ekranem dotykowym.

Atrakcyjna solidność

Tym, co przykuwa wzrok jest obudowa omawianego laptopa. Jego ekran sprawia wrażenie bezramkowego, jednak w rzeczywistości posiada on cienką obudowę o szerokości około 5 milimetrów. Mimo wszystko, prezentuje się naprawdę dobrze, a zaplanowane zwężenie ramki sprawia, że ekran wydaje się być optycznie większy.

Potencjalnych nabywców z pewnością zadowoli fakt wykorzystania aluminium w połączeniu z włóknem węglowym przy produkcji obudowy. Dzięki temu sprawia ona wrażenie naprawdę solidnej, czego potwierdzeniem jest zadowalająca sztywność i odporność na wygięcia.

Wysoka jakość generowanego obrazu, przyzwoite podzespoły, a także solidna obudowa – są to największe zalety, jakimi pochwalić się może nowy Dell XPS. Jego wykorzystanie może być naprawdę szerokie – posłuży nie tylko do obsługi programów multimedialnych, ale również najnowszych gier i oprogramowania graficznego.

Osoby zainteresowane kupnem będą musiały jednak przygotować się na naprawdę spory wydatek. Poszczególne konfiguracje laptopa kosztują bowiem od 5000 do nawet 8000 złotych.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz