Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Kiedy przyda ci się lekki wózek typu parasolka?

24 lutego 2021

0

Jeszcze zanim nasze dziecko wyrośnie z gondoli, zastanówmy się, jaki kupić wózek spacerowy. Mamy do wyboru większy wózek spacerowy, albo parasolkę. Kiedy ten drugi sprawdzi się doskonale?

Każdy wózek powinniśmy wybierać pod kątem tego, jaki prowadzimy styl życia, w jaki sposób chcemy spędzać czas z dzieckiem i jakie mamy oczekiwania względem wózka. Kiedy będziemy zmieniać gondolę na spacerówkę, musimy uwzględnić, że nasz maluch lada moment zacznie chodzić i będzie bardziej aktywny. Podczas wyboru wózka spacerowego musimy to brać pod uwagę.

Czym różnią się spacerówki od parasolek?

Jeszcze zanim odpowiemy na pytanie, kiedy przyda się parasolka, zastanówmy się, czym różnią się od spacerówki. W większości przypadków inny jest wiek dziecka, które może siedzieć w wózku. Do wózka spacerowego możemy przełożyć malucha, który wyrasta z gondoli. Wózek można rozkładać i dopasować do potrzeb maluszka. W przypadku parasolki dziecko powinno mieć więcej niż rok.

Różnica jest także w wadze – spacerówki ważą do kilkunastu kilogramów, mają szerokie siedzisko i są głębsze, a parasolki ważą tylko około 3 kg, po złożeniu zajmują mało miejsce. Koła spacerówek są większe, a konstrukcja ma najczęściej dobrą amortyzację. Parasolki mają małe kółka i amortyzacji nie ma lub jest słaba. Sama konstrukcja spacerówki jest stabilna i z przekładaną rączką. W parasolce dziecko siedzi zawsze w zgodzie z kierunkiem jazdy. Warto byłoby się zatem zastanowić, kiedy wózek parasolka sprawdzi się lepiej niż spacerówka.

Kiedy zdecydować się na parasolkę?

Taki wózek jest z pewnością warty uwagi, kiedy nasze dziecko już samodzielnie chodzi, a w wózku siada po to, by odpocząć. Poza tym, kiedy dziecko biega, często rodzice muszą za nim nadążyć. Przy lekkim wózku będzie to znacznie prostsze. Dobrze, by maluch nie miał w zwyczaju spać podczas spaceru, bo w większości przypadków parasolki nie rozłożymy do pozycji leżącej. Poza tym pamiętajmy, że klasyczne parasolki nie mają amortyzacji, więc podczas jazdy w trudniejszym terenie dziecku nie byłoby zbyt komfortowo. W nowoczesnych modelach pewną amortyzację znajdziemy, więc nie jest to już aż taki problem, ale miejmy to na uwadze.

Poza tym parasolka zajmuje o wiele mniej miejsca niż spacerówka. Łatwiej zmieścimy ją do samochodu, schowamy w domu, albo szybko złożymy i wciśniemy się do autobusu. Ma to szczególne znaczenie, jeśli mamy mały samochód, albo nasze możliwości w mieszkaniu są ograniczone. To bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy potrzebny nam wózek mały, zwrotny, z którego będziemy korzystać na co dzień podczas spacerów na plac zabaw i do parku, albo na zakupach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze parasolki?

W pierwszej kolejności spójrzmy na kółka. Dobrej jakości obrotowe kółka piankowe będą idealne. Następnie zwróćmy uwagę, czy oparcie można w razie potrzeby rozłożyć, czy spacerówka ma budkę pozwalającą ochronić dziecko przed deszczem lub słońcem. Dodatkowo spójrzmy, czy podnóżek jest regulowany i czy są dobre pasy bezpieczeństwa. Nie zapominajmy o naszym komforcie, więc liczy się waga i obecność kosza na zakupy.

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz