Niedziela, 26 maja 2024

Rewolucja technologiczna w twojej kieszeni

25 listopada 2016

0

Czasy, kiedy telefony komórkowe służyły nam tylko do komunikowania w formie połączeń głosowych i wiadomości tekstowych mamy już dawno za sobą. Dziś zastępujące je nowoczesne urządzenia określane mianem smartfonów mają do zaoferowania znacznie więcej. Które z nich zasługują na naszą uwagę?

Zamień go na lepszy model

Nieustanny, niemożliwy do zatrzymania postęp technologiczny spowodował, że w naszych szufladach często można znaleźć nawet po kilka starych telefonów, z których od dawna nie korzystamy. Coś, co dwadzieścia lat temu uchodziło w Polsce za dobro luksusowe, stało się czymś powszechnym i osiągalnym dla każdego.

Kolejne generacje komórek zaskakiwały nas nowinkami, które początkowo cechowały modele z najwyższych segmentów. Kiedy już telefony były wyposażone w aparaty cyfrowe, kolorowe wyświetlacze, nadajniki A-GPS, czy możliwość odtwarzania plików mp3, wydawało się, że w zasadzie już niczym nie mogą nas zaskoczyć. Szybko jednak doszło do premiery urządzenia określanego mianem smartfona.

Płaski ekran o przekątnej kilku cali, przywodzący na myśl tablety, dotykowa obsługa i inne cechy definiowały nowy standard na rynku. Każdy producent, by nie wypaść z gry, niejako był zmuszony zaprojektować podobne urządzenie pod własnym brandem. Pojawił się ogromny popyt na taki sprzęt. Wśród wielu produktów dostępnych na rynku swoim designem (i nie tylko) na pewno wyróżniały się smartfony Sony.

Zakup niebudzący podejrzeń

Kiedy każdy zapragnął posiadać smartfona na własność, prędko otworzyło się wiele sklepów oferujących je w dobrych cenach. Jednak jak to w podobnych przypadkach bywa, nie każda okazja była nią w rzeczywistości. Pozornie atrakcyjna cena nigdy nie powinna być jedynym kryterium zakupowym. Zwłaszcza wtedy, gdy ma się do wydania na sprzęt elektroniczny kwotę rzędu np. 2000 złotych.

Poza pożądanymi smartfonami rynek prędko zalały podróbki. Niektóre z nich na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić od oryginału. Pewne szczegóły, których laik nie dostrzeże, świadczą o tym, że sprzęt ten jest podejrzany. Aspekty wizualne to tylko drobny szczegół, bo w przypadku samego smartfona bardzo istotne są jego parametry, a te, na których bazują podrabiane modele, nie pozwalają w żaden sposób płynnie korzystać z wielu aplikacji dedykowanych na platformę Android.

Dzisiaj osoby rozglądające się za urządzeniami jakimi są smartfony, sklep z nimi odnajdą choćby w sieci. Na miano zaufanych sprzedawców z pewnością zasługują te prowadzone przez samego producenta, jak ma to miejsce np. w przypadku SONY.

Akcesoria szyte na miarę

Pozorna kompatybilność różnych urządzeń z naszym smartfonem, o jakiej informuje jej producent na opakowaniu, nie zawsze ma miejsce. Warto zastanowić się nad tym, czym kierować się przy ich zakupie, by uniknąć w przyszłości podobnych rozczarowań.
Sensownym rozwiązaniem jest wzięcie pod uwagę wyłącznie akcesoriów rekomendowanych przez wytwórcę urządzenia. Nie sposób nawet w internecie znaleźć spisu takich przedmiotów. Pewne jest jednak to, że będą to te produkty, które można nabyć w oficjalnym sklepie danej marki.

Współcześnie produkowane smartfony Sony mogą współpracować z wieloma gadżetami. Wiele z nich opatrzonych jest dokładnie tym samym logiem japońskiego producenta. Niewątpliwym hitem ostatnich czasów stały się smart-watche. Te nowoczesne zegarki z cyfrowym wyświetlaczem połączone są ze smartfonem i na ich tarczy mogą pojawiać się rozmaite powiadomienia. Technologia ta przywodzi na myśl gadżety, jakimi dysponował sam James Bond. Równie ciekawym wynalazkiem jest np. Sony Smart Bluetooth® Speaker BSP60. Głośnik wyposażony w technologię BlueTooth wyglądem przywodzi na myśl budzik. Obsługiwany m.in. głosowo może poza odtwarzaniem dźwięku pełnić funkcję budzika na miarę XXI wieku.

Wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu

W pewnym momencie zakup nowego smartfona jest czymś naturalnym. Coraz większe wymagania sprzętowe względem poszczególnych aplikacji sprawiają, że przesiadka na nowy model jest nieunikniona, jeżeli chcemy korzystać z najnowszych dobrodziejstw.
Kiedy szukamy w sieci smartfonów, sklep producenta jest jednym z miejsc, do którego zaglądamy najczęściej w pierwszej kolejności. Pełen asortyment obecnie produkowanych modeli pozwala na wybór dokładnie tego, czego poszukiwaliśmy. Żaden operator komórkowy nie jest w stanie przedstawić równie bogatej oferty w tym zakresie.

Na przykładzie oficjalnego sklepu SONY dostępnego tutaj: https://estore.sonymobile.com/pl/ nie trudno zauważyć, że poza samymi smartfonami można tam za jednym zamachem zamówić dowolne akcesoria takie jak np. słuchawki bluetooth, ładowarki samochodowe, czy etui. Skompletowanie pełnego zestawu do naszych potrzeb sprowadzać się będzie do paru kliknięć, zamiast odwiedzać kilka różnych punktów w galerii handlowej. To spora oszczędność czasu, a dzięki przystępnym cenom także i pieniędzy.

Konsumenci zdecydowani na zakup urządzeń takich jak smartfony Sony mają dziś o tyle łatwiej, że mogą tego dokonać w oficjalnym sklepie firmowanym przez producenta. Gwarancja, możliwość dokonania zwrotu, fachowa obsługa i wiele innych zalet potrafią przekonać do siebie nawet najbardziej wybrednych klientów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz