Niedziela, 26 maja 2024

Jak pielęgnować cerę wrażliwą?

22 maja 2020

0

Skóra wrażliwa wymaga specjalnej, delikatnej ale skutecznej pielęgnacji – podrażnienia, zaczerwienienia, wypryski to niestety częste sytuacje. Jednak jak każdy inny rodzaj skóry potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. To, o czym musimy w takim przypadku pamiętać, to dobór kremu nawilżającego.

Cera wrażliwa i staranna pielęgnacja

Codzienne wsparcie naturalnej ochrony skóry, płaszcza lipidowego, może zapobiec nieprzyjemnym zmianom na twarzy. Pamiętajmy, że problemy, szczególnie w przypadku nadwrażliwej cery, mogą być spowodowane różnorodnymi przyczynami, zarówno zewnętrznymi jak i wewnętrznymi. Nadwrażliwość może się objawiać w różny sposób u osób o innym rodzaju cery: jeśli jest sucha możemy mieć do czynienia z jeszcze większym problemem przesuszania, pieczeniem oraz plamami rumieniowymi, a gdy skóra jest mieszana bądź tłusta, to może wystąpić pieczenie i łuszczenie. Musimy więc pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków, aby uniknąć pogłębiających się problemów.

Jaki krem nawilżający do cery wrażliwej wybrać?

Przede wszystkim należy sięgać po środki, które będą łagodzić, nawilżać i odżywiać skórę, np. dermokosmetyki. Im mniejsza lista składników, tym bardziej warto po nie sięgnąć. Na pewno trzeba unikać kosmetyków zawierających listę składników, które mogą być zbyt ciężkie, albo negatywne w działaniu dla naszej skóry – często drażnią, a nawet powodują alergię na skórze. Unikajmy alkoholu, parabenów, konserwantów, sztucznych barwników czy też kwasów owocowych. Wyjątkowo ostrożnie należy dobierać kosmetyki służące makijażowi. Dobra wiadomość to fakt, że istnieją linie produktów specjalnie stworzonych z myślą o osobach o nadwrażliwej skórze. Dotyczy to także kremów, spośród których polecamy zwrócić uwagę na krem nawilżający do cery wrażliwej Mixa Pro-Tolerance.

Dlaczego krem Mixa Pro-Tolerance?

Mixa Pro Tolerance bogaty kojący krem nawilżający do cery wrażliwej - jest to kojący i lekki produkt, który posiada certyfikat Fundacji Europejskiego Centrum Badania Alergii – ECARF. Skład jest bogaty w właściwości odżywcze, na które składają się witaminy PP i kwasów tłuszczowych. Zadaniem formuły jest skuteczne nawilżenie i nawodnienie skóry oraz łagodzenie podrażnień. Lista składników jest krótka, co jak było wspomniane, obniża ryzyko wystąpienia alergii. Krem wzmacnia też naturalną barierę ochronną skóry i obniża jej reaktywność na bodźce zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. 

Zapewnia całodzienny komfort, jeśli jest stosowany regularnie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz