Czwartek, 18 lipca 2024

Soft BDSM: co to? Jak urozmaicić życie erotyczne?

8 marca 2021

1

BDSM obejmuje praktyki seksualne oparte na wymianie władzy i związane z bezruchem, zadawaniem bólu i upokorzeniem. Soft BDSM to model, który jest przewidziany dla osób początkujących i traktujących BDSM raczej jako urozmaicenie i zabawę niż styl życia.

Soft BDSM: co to takiego?

Termin BDSM w rzeczywistości oznacza niewoli, dominację / dyscyplinę, poddanie / sadyzm i masochizm. Zniewolenie jest aktem powstrzymywania partnera, podczas gdy dominacja odnosi się do partnera, który dominuje nad drugim, a dyscyplina to zakres od łagodnych do surowych kar emocjonalnych i fizycznych, które nakładała osoba dominująca. Uległość odnosi się do osoby, która poddaje się dominacji, a sadyzm występuje wtedy, gdy dana osoba jest podniecona seksualnie przez zadawanie bólu.

Oprócz wielu relacji BDSM określanych jako para dom / sub - w której jeden partner dominuje, a drugi jest uległy - społeczność BDSM wywodzi się również z innych rodzajów relacji. Związki te obejmują szeroki zakres seksualności zarówno w parach hetero, jak i homoseksualnych. Soft BDSM w ogólnych zasadach nie różni się od samego BDSM. Zmienia się tu jedynie natężenie dominacji, uległości, bólu i upokorzenia.

Dobre partnerstwo BDSM to gwarancja, że granice i limity są wyraźnie określone i nie przekraczane, i zwykle zawiera „bezpieczne” słowa na wypadek, gdyby którakolwiek ze stron poczuła się nieswojo. Ograniczenia w Soft BDSM pozwalają uległym bezpiecznie odkrywać swoją zmysłowość. Nie muszą się bać, że osoba dominująca zrobi coś, czego nie chcą, albo skrzywdzi ich fizycznie lub psychicznie. Granice Soft BDSM są elastyczne i mogą być negocjowane podczas praktyk seksualnych. Najczęstsze praktyki seksualne to seks oralny, połykanie nasienia, zaciskanie sutków, klapsy, delikatna chłosta, zawiązane oczy, zatyczki analne, kneblowanie, zabawa woskiem i wiązanie taśmą.

Soft BDSM: dla kogo?

Na pytanie dla kogo jest Soft BDSM można łatwo odpowiedzieć – dla każdego. Soft BDSM to praktyka, z której może skorzystać każda para czy pojedyncza osoba, która chcę spróbować czegoś innego w seksie. Większość z nas jednak wstydzi się wyznać swoim partnerom czy partnerkom, że chcemy spróbować tego typu praktyk seksualnych. Dlaczego ludzie boją się wyznać partnerowi o tajemniczych fantazjach, które mogą być dalekie od powiedzmy, tradycyjnego seksu? Kiedy chcesz, aby twój partner dał ci klapsa lub poniżył, przyznanie się do tego może być przerażające, nawet przed sobą. Tymczasem jedyną przeszkodzą jest narzucane nam – przez nas samych tabu. Okazuje się, że prawie połowa 47% kobiet przyznaje się do eksperymentowania z BDSM. 30% mężczyzn przyznaje, że fantazjuje o dominacji kobiety, a kolejne 35% chciałoby samemu dominować nad swoją partnerką.

Akcesoria do soft BDSM

Jeśli twój partner lub partnerka zgadza się na eksperymentowanie z Soft BDSM, to powinniście zastanowić się co będzie wam potrzebne aby dobrze się ze sobą bawić. Do pierwszego eksperymentu wystarczą improwizowane przedmioty: dłoń, pasek, szalik do opaski. Kiedy okaże się, że Soft BDSM jest dla was, to warto zainwestować Urządzenia są podzielone na cztery główne kategorie i różnią się ich przeznaczeniem funkcjonalnym. Pierwsza grupa obejmuje produkty do unieruchomiania, druga - do chłosty, trzecia - do ciała, a czwarta - elektrostymulatory. Najczęściej zabawki są używane w połączeniu. Początkującym zaleca się kupowanie prostych gotowych zestawów. Przy odrobinie praktyki możesz przejść do doboru poszczególnych produktów. Polecamy sprawdzić ofertę akcesoriów soft BDSM na https://eroprezent.pl/soft-bdsm.

Obroże są dostępne w różnych typach. Popularne są modele z metalowymi elementami: wkładki, pierścienie, kolce. Do wyboru masz obroże wykonane ze skóry naturalnej lub ze sztucznej. Daj pierwszeństwo modelom wyposażonym w wygodne zapięcie, które pozwoli ci dopasować wymaganą średnicę. Kajdanki służą do unieruchomienia partnera. Wskazane jest jednak, aby wybrać miękki materiał, aby nie zranił ani nie pocierał skóry (na przykład futro lub plastik). Kajdanki nie powinny powodować silnego dyskomfortu.

Przyda ci się też element, którym będziesz mógł „bić” partnera czy partnerkę. Czasami wystarczy ręką, którą możesz dać drugiej osobie klapsa. Jeśli chodzi o poważniejsze lanie, to zaopatrz się w packę lub pejcz. Zastosowanie masek nadaje szczególny charakter grom RPG. W BDSM stosowane są opcje, które pozwalają stworzyć wizualny efekt seksu ze złodziejem, maniakiem czy katem. Wiele par decyduje się przemienić się w zwierzęta i nosić maskę kota lub psa. Możesz użyć modelu, który po prostu zamyka oczy, dzięki czemu nie widzisz poczynań partnera. Zaciski na sutki to popularne akcesoria do ciała dla fanów BDSM. Działają na zasadzie spinaczy do bielizny, niektóre mają regulację nacisku. Można dokupić zaciski wibracyjne, ozdobione wisiorkami, dzwoneczkami, pierścionkami itp. W przypadku Soft BDSM lepiej wybrać te, które posiadają regulator ciśnienia.

Komentarze (1)

  • Ares234

    3 marca 2023 12:23

    Fajnie opisane

    Odpowiedz
Zostaw komentarz