Sobota, 20 lipca 2024

Jak prawidłowo nosić pończochy?

19 października 2020

0


Kobiety uwielbiają pończochy głównie ze względu na to, że pozwalają one wysmuklić nogi oraz są o wiele bardziej seksowne niż standardowe rajstopy. Dlatego warto je zakładać zawsze, wtedy gdy chcemy się poczuć wyjątkowo.

Jakie pończochy wybrać?

Jakie pończochy najlepiej wybrać dla siebie? Samonośne czy te przypinane do pasa? Podpowiadamy!

Niestety wiele kobiet rezygnuje z noszenia sukienek czy spódnic, ponieważ rajstopy nie pasują do takiej sylwetki, a na dodatek są niewygodne. Wynika to głównie z tego, że rajstopy mają ograniczoną rozmiarówkę oraz uniwersalny krój, przez co trudno jest dopasować je do konkretnego ciała. Dlatego w takim przypadku najlepsze są pończochy, zarówno te przypinane do pasa, jak i samonośne.

Samonośne seksowne pończochy posiadają specjalne taśmy silikonowe, które podszyte są do wewnętrznej strony górnej opaski i w ten sposób nie trzeba do nich dopasowywać odpowiedniego paska. Posiadają jednak one jedną wadę. Nie nadają się dla osób, które są uczulone na silikon.

Warto je stosować jedynie na specjalne okazje, ponieważ mogą uciskać górną część uda, co nie sprzyja prawidłowemu krążeniu i może utrudniać normalne funkcjonowanie przez wiele godzin w ciągu dnia. Zrezygnować z nich powinny również osoby posiadające pełniejsze kształty, ponieważ podczas ucisku będą powodować nieestetyczną fałdkę na nodze. Podczas wybierania pończoch samonośnych, należy przede wszystkim kierować się obwodem uda.

Czy warto postawić na pończochy przypinane do pasa?

Wśród kobiet zainteresowanych modą retro najbardziej popularne są pończochy przypinane do pasa. Producenci oferują produkty wykonane z elastanu, ale również klasycznego nylonu.

Do takich pończoch najlepszym rozwiązaniem są pasy posiadające więcej niż cztery podwiązki z metalowymi zapięciami. Największą zaletą tego rodzaju pończoch jest to, że występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu nie tylko kobiety szczupłe będą mogły znaleźć coś dla siebie, ale także panie o bardziej krągłych kształtach oraz te o wyższym lub niższym wzroście.

Żeby idealnie dopasować rozmiar pończoch do własnego ciała, należy kierować się tabela rozmiarów, gdzie podana jest informacja na temat wzrostu, jak i długości stopy. Zbyt duża pończocha będzie się marszczyć w kostce, a wzmocnienie pięty ułoży się za wysoko. Natomiast przy pończochach zbyt małych całkowicie niewidoczne może być wzmocnienie pięty.

Jak prawidłowo nosić pończochy?

Kobiety zaczynające swoją przygodę z pończochami, głównie tymi zapinanymi do pasa, zastanawiają się nad tym, jak wysoko je nosić. Niektóre kobiety zdecydowanie wybierają pończochy, u których manszeta kończy się praktycznie przy samej pupie, a inne z kolei czują się bardziej komfortowo, gdy pończochy sięgają maksymalnie do połowy uda.

Zakładając pończochy należy również zwrócić uwagę na to, aby manszeta nie wystawała spod zbyt krótkiej sukienki czy spódnicy. Jeżeli nie lubisz chodzić w pończochach to poniżej możesz znaleźć piękne i wygodne rajstopy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz