Niedziela, 26 maja 2024

Współczesne sposoby nauki do matury za pomocą platformy maturalnej

4 stycznia 2017

0

Czas nieubłaganie mija, a maj zbliża się wielkimi krokami? Nic nie szkodzi! Istnieje sposób na to, aby przyswoić materiał i nie dać się przedegzaminacyjnemu stresowi. Z nowoczesną platformą edukacyjną, nauka do egzaminu dojrzałości przebiegnie sprawnie i szybko. Zobacz, jakie to proste.

Wirtualna nauka - realne efekty na maturze

Nowoczesna e-platfmorma edukacyjna to doskonałe, dopasowane do potrzeb uczniów rozwiązanie, które pozwala usystematyzować i pogłębić wiedzę z wybranych przedmiotów. Użytkownik ma do wyboru szereg kursów, testów i ćwiczeń, dzięki którym w sposób rzetelny i kompleksowy przygotuje się do egzaminu maturalnego.

Efektywne sposoby nauki dla maturzystów

Maturzysta może wybierać spośród następujących form kształcenia dostępnych na platformie maturalnej online:

- kursy

Dostępne są na poziomie podstawowym i rozszerzonym, w zależności od indywidualnych potrzeb kandydata. Profimatura ma w swojej ofercie kursy roczne, kursy semestralne i kursy intensywne, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Kurs roczny jest idealny dla osób, które pragną uczyć się w sposób regularny i rozłożony w czasie. Sukces na maturze kojarzy im się ze strategią długoterminową, a efekty zdobywa się małymi krokami. Z kolei kurs semestralny jest dobry do sukcesywnego powtarzania już opanowanego materiału i podsumowania dotychczasowej nauki w drugiej połowie roku szkolnego. Kurs intensywny sprawdza się w razie potrzeby szybkiej powtórki najważniejszych informacji, a także konieczności oswojenia z arkuszem egzaminacyjnym. Maturzysta ma również do wyboru kurs feryjny, kurs last minute i kurs warsztatowy. Pierwszy z nich pozwala dobrze wykorzystać czas ferii zimowych na naukę niejasnych zagadnień. Drugi - odświeża wiedzę miesiąc przed maturą. Ostatni z nich, kurs warsztatowy, skupia się na opracowaniu własnej strategii rozwiązywania arkuszy.

- testy

Drugim, niezwykle popularnym współczesnym sposobem nauki do matury z wykorzystaniem e-platformy maturalnej jest test diagnostyczny. Dzięki umieszczeniu zadań o różnym stopniu trudności, tego typu testy pozwalają w krótkim czasie na sprawdzenie poziomu swojej wiedzy i wykrycie ewentualnych braków. Dzięki raportowi wraz z wynikami, maturzysta ma możliwość szybkiego nadrobienia zaległości. W zależności od potrzeb, na kandydata czeka test na poziomie podstawowym i tekst na poziomie rozszerzonym.

Wsparcie merytoryczne ze strony nauczyciela

Współczesne sposoby nauki do matury, choć opierają się na samodzielnie rozwiązywanych przez uczniów kursach i testach, uwzględniają także rolę nauczyciela jako tego, który analizuje wyniki i przygotowuje zadania zwiększające umiejętności danego ucznia. Współczesne narzędzia edukacyjne pozwalają łączyć komfort rozwiązywania testów w zaciszu swojego domu z opieką merytoryczną ze strony nauczyciela.

Dzięki obecności dydaktyka w procesie nauki na platformie maturalnej, uczeń nie jest pozostawiony sam ze swoimi wątpliwościami i brakami. Pedagog czuwa nad postępami w nauce i wskazuje, co jeszcze należy koniecznie nadrobić przed maturą. Jest mentorem, ale nie narzuca gotowych ścieżek rozwoju.

Zalety korzystania z platformy maturalnej

Nowoczesne rozwiązanie edukacyjne niosą ze sobą szereg korzyści takich jak:

- komfort i wygoda użytkowania - wszystkie zadania maturzysta wykonuje bez wychodzenia z domu; uczeń może zasiąść do nauki niezależnie od czasu i miejsca, w którym przebywa; rozwiązywanie testów może odbywać się w domu, ale także podczas jazdy autobusem do szkoły, dzięki czemu łatwiej jest wykorzystać każdą wolną chwilę na naukę; ponadto, uczeń nie jest ograniczony godzinami otwarcia szkolnej biblioteki ani koniecznością kserowania materiałów dydaktycznych, bowiem niezbędne pomoce ma na wyciągnięciu ręki - naukę może rozpocząć w sobotni wieczór, a do testów powrócić na przykład w niedzielę rano;

- kompleksowość - kursy na platformie https://profimatura.pl/ uwzględniają zarówno poziom podstawowy, jak i rozszerzony. Uczeń może wybrać sposób nauki bez obaw, że pominie ważny dział nauczania;

- planowanie - dzięki wsparciu ze strony nauczyciela, uczeń może zaplanować naukę tak, aby jak najefektywniej wykorzystać swój czas; dobry plan sprawia, że maturzysta przyswaja wiedzę w sposób regularny i systematyczny;

- wysoka jakość kształcenia - o merytoryczną poprawność wszystkich kursów i testów dbają wieloletni eksperci Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych;

- innowacyjność - nowoczesna platforma edukacyjna jest narzędziem, za pomocą którego młodemu człowiekowi znacznie łatwiej zdobyć wiedzę i sprawdzić postępy w nauce;

- konsultacja online - w sytuacji, gdy uczeń ma problem ze zrozumieniem danego zagadnienia lub działu, może umówić się na rozmowę z nauczycielem; w zależności od potrzeb, maturzysta ma do dyspozycji konsultacje na żywo lub przez internet.

Profimatura - szereg udogodnień dla każdego ucznia

Kadra dydaktyczna wspierająca naukę maturzystów na platformie edukacyjnej zadbała o to, aby każdy uczeń miał do dyspozycji szereg usprawnień. Jednym z najważniejszych jest bezpłatna diagnoza kompetencji matematycznych przed maturą. Dzięki niej, uczeń może szybko określić swój stopień przygotowania do egzaminu, a także dowiedzieć się, jaki wynik procentowy uzyskałby w tym momencie. To proste narzędzie diagnostyczne pozwala określić ewentualne braki i zaplanować naukę w taki sposób, aby jak najszybciej je uzupełnić. Zdecydowanie warto spróbować już teraz swoich sił po to, aby przekonać się, które działy warto jeszcze raz powtórzyć.

Powodzenia!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz