Sobota, 20 lipca 2024

Czy można zmienić warunki spłaty zadłużenia? Sprawdź!

29 stycznia 2020

0

Na Twojej głowie ciąży wiele zobowiązań finansowych, a ich wysokość zaczęła Cię przytłaczać? Masz długi, ale nie jesteś w stanie ich spłacić jednorazowo ani w ratach, które zostały Ci wyznaczone? To sytuacja, która może się zdarzyć każdemu, ale jest z niej proste wyjście: to próba zmiany warunków spłaty zadłużenia. Najłatwiej jest osobom zadłużonym, które obsługuje firma windykacyjna. Wrocław czy Warszawa – bez względu na miejsce zamieszkania mogą one szybko wynegocjować korzystne rozwiązanie. Zobacz, jak!

Polubowna spłata długów – Twoja szansa na zmianę warunków

O tym, że długi warto spłacić najszybciej jak to możliwe, nie trzeba przekonywać nikogo. Jednak nie zawsze jest to w praktyce takie proste jak w teorii. Bywa, że nagle sytuacja finansowa pogarsza się, a zobowiązania, które dotychczas nie były problematyczne, stają się zbyt wysokie, aby im podołać.

Jeśli zorientowałeś się, że tak stało się u Ciebie, koniecznie jak najszybciej zacznij działać. Jeśli to zrobisz, istnieje szansa, że sprawę rozwiążesz polubownie. To niesie za sobą wiele korzyści, ponieważ:

  • zaoszczędzisz pieniądze – nie zostaniesz dodatkowo obciążony kosztami postępowania sądowego, a następnie komorniczego;
  • proces spłaty długu przebiegnie bez niepotrzebnego stresu – wystarczy, że będziesz regularnie opłacać kolejne raty, aby nie obawiać się o pozew sądowy;
  • możesz ustalić dogodne dla siebie warunki spłaty – tak, aby realnie odpowiadały Twoim aktualnym możliwościom finansowym. Czyli masz np. możliwość ustalenia niskiej raty, którą będziesz w stanie płacić regularnie.

Co więcej, warunki spłaty możesz modyfikować – np. wówczas, kiedy Twoja sytuacja finansowa znowu ulegnie zmianie, np. polepszy się i będziesz mógł szybciej spłacić ciążące na tobie zobowiązanie.

Jak wyglądają możliwości renegocjacji umowy?

Najszersze możliwości w zakresie renegocjacji umowy związanej ze spłatą zadłużenia mają osoby, które obsługuje firma windykacyjna. We Wrocławiu to np. Ultimo, jednak ten podmiot obsługuje klientów z całej Polski. Dlaczego dla osób zadłużonych współpraca z takimi firmami to szansa na zmianę warunków spłaty długów? Ponieważ prowadzą one ugodową politykę działania i zapewniają osobom zadłużonym możliwość elastycznego negocjowania warunków spłaty zobowiązania. Ich celem jest bowiem nie tylko odzyskanie należnych pieniędzy, ale także pomoc osobom zadłużonym w odzyskaniu finansowej równowagi i niezależności.

Dlatego jako klient firmy windykacyjnej możesz:

  • otrzymać pomoc doradcy przy analizie domowego budżetu – tak, aby móc dokładnie obliczyć, jaka wysokość raty będzie bezpieczna i w jaki sposób ją maksymalnie zwiększyć;
  • poprosić o rozłożenie zadłużenia na odpowiednie dla ciebie raty i okres, w którym chcesz regulować dług;
  • zawrzeć ugodę bez wychodzenia z domu – wsparcie uzyskasz np. telefonicznie lub on-line;
  • zmienić warunki spłaty zobowiązania – profesjonalne firmy mają dla swoich klientów przygotowane dedykowane oferty

Jak zmienić warunki umowy?

Otrzymałeś nową, lepszą pracę, a w związku z tym jesteś w stanie płacić wyższą ratę (a co za tym idzie – szybciej pozbyć się zobowiązania)? A może Twoja sytuacja finansowa ponownie uległa pogorszeniu i obawiasz się, że możesz mieć kłopot z zapłatą comiesięcznej kwoty na rzecz długów? Niezwłocznie skontaktuj się z obsługującą Cię firmą windykacyjną.

Renegocjacji umowy możesz dokonać bardzo wygodnie – również on-line, np. na portalu obsługi zadłużenia  eUltimo. Zazwyczaj to wystarczy, aby wprowadzić zmiany do warunków spłaty zadłużenia i uzgodnić bezpieczny dla Ciebie harmonogram. Sprawdź i przekonaj się!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz