Czwartek, 18 lipca 2024

Czym charakteryzuje się kurs CPE?

27 kwietnia 2017

0

Dobrą znajomość języka angielskiego warto potwierdzić właściwymi certyfikatami. Dzięki nim możemy utorować sobie drogę do kariery czy nauki nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jednym z najbardziej cenionych certyfikatów w ramach języka angielskiego jest Certificate of Proficiency in English, czyli CPE.

Certificate of Proficiency in English, który również określany jest jako Egzamin Cambridge English: Proficiency, jest certyfikatem językowym przeznaczonym do potwierdzania biegłości językowej. Odnosi się on do poziomu C2, czyli najwyższego w kwalifikacji. Osoby, które zaliczą egzamin CPE pozytywnie, mogą legitymować się perfekcyjną znajomością angielskiego.

Posiadanie certyfikatu językowego CPE niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki niemu możemy łatwiej znaleźć miejsce na uczelniach zagranicznych, możemy też podjąć zatrudnienie na stanowiskach, na których biegły angielski jest wymagany. Ponadto możemy też razem z nim otrzymać różne wizy, na przykład wizę studencką, pracowniczą.

Podczas egzaminu CPE kontroluje się praktycznie wszystkie aspekty znajomości angielskiego egzaminowanej osoby. Są to w szczególności czytanie ze zrozumieniem, mówienie, pisanie oraz słownictwo i gramatyka. Wobec tego konieczne jest posiadanie wszechstronnej znajomości tego języka obcego.

Zasadniczo wtedy, gdy znamy angielski na bardzo wysokim poziomie i posługujemy się nim na co dzień, nie będziemy mieli trudności z zaliczeniem egzaminu CPE. Jednak i tak warto pomyśleć o tym, aby zapisać się na kurs CPE czy w innym mieście. Dzięki tego rodzaju kursom jesteśmy w stanie uporządkować swoją wiedzę, dowiedzieć się czegoś nowego, a także możemy poznać samą strukturę egzaminu.

Jeżeli chcesz wybrać się na dobry kurs CPE , możesz skorzystać z niego w szkole nauki języków obcych Lincoln (Lincoln.edu.pl). Dla swoich kursantów przygotowała ona specjalne kursy kompleksowo przygotowujące do podejścia do różnych egzaminów językowych. Z pełną ofertą możemy zapoznać się pod adresem: Lincoln.edu.pl.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz