Czwartek, 18 lipca 2024

Tajlandia: Co warto zobaczyć w tym tajemniczym kraju?

5 września 2023

0

​Tajlandia,to kraj o fascynującej kulturze, przepięknych krajobrazach i smakowitej kuchni.To dlatego jest jednym z najpopularniejszych celów podróży na świecie. 

To miejsce pełne tajemnic, które warto odkryć z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, że jest bardzo odmienne od naszej europejskiej kultury. Jeśli wybierasz się na tę przygodę, poniżej znajdziesz kilka propozycji miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w Tajlandii.

A zanim zanurzysz się w opisach niesamowitych miast i wysp, mamy jedną dobrą radę. Wycieczka do Tajlandii może oznaczać trudną do przekroczenia barierę językową. Na szczęście jest na to rozwiązanie. Sprawdź, jak tłumacz mowy pomógł znanej blogerce podczas podróży do Tajlandii!

1. Bangkok

Centralna część miasta to centrum kulturalne i handlowe Tajlandii. Warto odwiedzić Wielki Pałac Królewski, w którym znajduje się słynna Świątynia Szmaragdowego Buddy. Kolejną atrakcją jest tętniący życiem targ Chatuchak, gdzie można znaleźć lokalne rękodzieło, produkty spożywcze i ubrania.

2. Chiang Mai 

To miasto położone w północnej części kraju, słynące z buddyjskich świątyń i pięknych ogrodów. Przejażdżka na słoniach i wizyta w Parku Narodowym Doi Inthanon, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Tajlandii, to niezapomniane doświadczenia.

3. Wyspy Phi Phi

Archipelag Phi Phi to raj na Ziemi. Turkusowe wody, białe plaże i malownicze klify to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie oferują te wyspy. Można tu nurkować, opalać się na plaży, pływać w jaskiniach i odkrywać podwodny świat tutejszych raf koralowych.

4. Ayutthaya

To dawne miasto, które niegdyś było stolicą Królestwa Siamu. Ruiny świątyń, pałaców i budynków rządowych można tutaj podziwiać do dziś. Wizyta w Ayutthai to wspaniała okazja, aby poczuć historię tajskiej kultury.

5. Taksin Daraphirom

Ten przepiękny pomnik i park jest zdecydowanie warty odwiedzenia, szczególnie dla miłośników historii Tajlandii. Taksin Daraphirom był wielkim władcą i bohaterem narodowym, którego pomnik można podziwiać w pięknym otoczeniu parku.

6. Phuket

Jest to największa wyspa Tajlandii i ważne miejsce dla wielu turystów. Piękne plaże, tętniące życiem centra rozrywki i wspaniała kuchnia czekają na odwiedzających. Phuket to również doskonałe miejsce na rozpoczęcie przygody nurkowej, ponieważ oferuje wiele lokalnych atrakcji dla miłośników podwodnego świata.

7. Chiang Rai

To miasto słynie ze Świątyni Białego Budda, która jest jedną z najważniejszych świątyń buddyzmu Theravada w Tajlandii. Tajemnicze białe mury i złote zdobienia sprawiają, że to miejsce przykuwa uwagę i wzbudza zachwyt.

8. Sukhothai

To historyczne miasto, które było pierwszą stolicą Królestwa Siamu. Obecnie jest to jedno z najważniejszych miejsc związanych z historią Tajlandii, a ruiny z czasów imperium pozostawiają niezapomniane wrażenie. Spacerując po kompleksie świątyń i pagód wzdłuż stawów i pokrytych mchem murów, można poczuć mistyczną atmosferę dawnej epoki.

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz