Czwartek, 18 lipca 2024

Jaki kredyt gotówkowy wybrać?

21 listopada 2016

0

Decyzję o kredycie gotówkowym zawsze należy mocno przemyśleć. Ważne jest, aby kredyt  gotówkowy wystarczył na sfinansowanie Twoich zakupów, a także nie obciążał zbyt mocno miesięcznego budżetu podczas spłaty. Sprawdź, czym należy się kierować podczas wyboru kredytu i jak dobrać go do swoich potrzeb.

Jak dobrać kredyt?

Przed podjęciem tak ważnej decyzji, jaką jest wzięcie kredytu gotówkowego w banku, powinieneś najpierw zastanowić się nad swoimi potrzebami. Zanim wybierzesz najtańszy kredyt gotówkowy dla siebie, powinieneś zapoznać się z najważniejszymi cechami kredytu, takimi jak oprocentowanie, marża, długość okresu kredytowania i RSSO.

Przy dużej liczbie ofert na rynku, masz ogromny wybór kredytów.  Podaż na rynku jest bardzo duża i mocno przewyższa popyt. Jeśli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, ważne, abyś porównał takie części składowe kredytu, jak:

  • prowizja,
  • maksymalny okres spłaty,
  • maksymalna kwota pożyczki,
  • oprocentowanie nominalne kredytu,
  • oprocentowanie rzeczywiste kredytu (RSSO),
  • koszty ubezpieczenia.

Przy wyborze kredytu gotówkowego najczęściej nie sugerujemy się przywiązaniem do marki, jak w przypadku kupna samochodu czy smartfona. O tym, którą ofertę wybierzemy decyduje zazwyczaj cena i wysokość  naliczanych odsetek. Jednak zanim zdecydujemy się na najtańszy kredyt gotówkowy, warto wcześniej zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi kredytami, oferowanymi przez banki.

Najłatwiej wykorzystać  do tego porównywarkę kredytów gotówkowych. Na polskim rynku najpopularniejsze z nich to m.in. Comperia.pl, eBroker.pl i Finansowysupermarket.pl. Ponadto, zestawienie kredytów gotówkowych oferują także popularne serwisy finansowe, takie jak Money.pl oraz Bankier.pl. Jednak pamiętaj, że nie zawsze najtańszy kredyt gotówkowy oznacza najlepszy kredyt gotówkowy. Nie zawsze pożyczając tysiąc złotych oddamy tyle samo. Warto, abyś wziął to pod uwagę.

Zyskaj więcej niż kredyt

W zasadzie wszystkie banki na polskim rynku oferują kredyty gotówkowe. Pod tym pojęciem rozumiemy pożyczkę gotówkową na dowolny cel, z określonym oprocentowaniem oraz okresem spłaty. W porównywarkach bez problemu możesz znaleźć oferty wszystkich banków, obecnych na polskim rynku. Większość z nich oferuje możliwość zwiększenia kwoty kredytu w trakcie jego trwania a także produkty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie kredytu. Ponadto, nowością na polskim rynku, są tzw. „wakacje kredytowe”., czyli po prostu przerwa w spłacie kredytu, na określony w umowie okres czasu.

A może szybki kredyt gotówkowy?

Firm oferujących szybki kredyt gotówkowy na rynku jest całe mnóstwo. Każdy może wymienić te najpopularniejsze, jak Provident, Wonga.com czy Vivus. Nie każdy jednak wie, że rynek szybkich gotówek jest o wiele bardziej rozwinięty. Na rynku znajdziesz oferty, takich firm jak: SuperGrosz.pl, Money man, Speed Cash, Portfello.pl, Lendico, Szalonapozyczka.pl, Profi Credit czy KredytOK. Bardzo często firmy, które udzielają szybkiego kredytu, nie sprawdzają Twojej zdolności kredytowej w BIK, więc możesz dostać w nich kredyt, nawet jeśli w banku nie masz na to szans. Jednakże, koszty kredytu są często tak wysokie, że potrafią kilkukrotnie przewyższyć pożyczaną kwotę. Jeśli zastanawiasz się nad szybkim kredytem gotówkowym, warto dokładnie zapoznać się z ich warunkami, aby nie dać się oszukać. Pewniejszą alternatywą może być jednak kredyt gotówkowy w oficjalnym banku.

Ranking kredytów gotówkowych

Biorąc kredyt warto skorzystać z oferty najpopularniejszych banków na rynku. Polską czołówkę tworzą:

  • Eurobank, oferujący wypożyczkę oraz korzystny kredyt gotówkowy z kontem osobistym,
  • PKO BP, oferujący program kredytowy Miniratka,
  • Getin Bank z bogatą ofertą kredytów gotówkowych

Jeśli zdecydujesz się, na któryś z czołowych, polskich banków, wówczas możesz być spokojny, że oprocentowanie kredytu nie będzie na wygórowanym poziomie, a obsługa posprzedażowa banku będzie zgodna z najlepszymi standardami.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz