Piątek, 19 kwietnia 2024

Jak poprawić kwalifikacje dzięki szybkiej nauce języka?

21 lipca 2020

0

​Zdarza się, że będąc dzieckiem, nie przykładamy się do nauki języków obcych. Nie czujemy takiej potrzeby, zajęcia w szkole są niewystarczające, a możliwości finansowe rodziców nie pozwalają na prywatne lekcje. W życiu dorosłym jednak okazuje się, że znajomość przynajmniej jednego języka obcego to w obecnych czasach podstawa. Dlatego warto podnieść swoje kwalifikacje!

Szybka nauka nowego języka - czy to możliwe?

Na naukę i podnoszenie kwalifikacji zawodowych nigdy nie jest za późno. Co więcej, dzięki poznaniu i zrozumieniu, jak funkcjonuje ludzki mózg, możemy znacznie przyspieszyć ten proces.

Przede wszystkim powinniśmy zapomnieć o systemie wkuwania znanym z lat szkolnych. Nauka nowego języka ma być przyjemnością. Ma być też efektywna. Często 20 minut intensywnej nauki przynosi znacznie lepsze rezultaty niż ślęczenie nad książkami przez godzinę! Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, które sprawią, że językowe szkolenia w domu przyniosą satysfakcjonujący efekt w krótkim czasie.

1. Postaw na silne bodźce - intensywne sygnały stymulują neurony do mocniejszych połączeń, a tym samym do lepszego zapamiętywania. Dlatego postaw na krótką, ale intensywną naukę.

2. Słuchaj - telewizja, radio, e-booki... Otocz się językiem, a słówka szybko zapadną w pamięć.

3. Nie bój się mówić - komunikacja to podstawa. Rozmawiaj z obcojęzycznymi znajomymi, z lektorem. A jeśli nie masz nikogo takiego, wymyślaj różne dialogi i wypowiadaj je na głos.

4. Zadbaj o różnorodność - mózg nie lubi nudy. By utrzymać zdolność koncentracji, warto zadbać o atrakcyjne formy nauki.

5. Pamiętaj o systematyczności - nawet 20 minut powtarzania słówek każdego dnia przyniesie lepsze efekty niż wkuwanie długiej listy słów raz na jakiś czas.

6. Dbaj o kondycję organizmu – by mózg chłonął nowe informacje, musisz zadbać o organizm. Pamiętaj o odpowiedniej liczbie godzin snu oraz aktywności ruchowej.

7. Skup się na nauce słówek i zwrotów - zamiast głowić się nad skomplikowanymi konstrukcjami gramatycznymi, zacznij od pojedynczych wyrazów oraz zwrotów. Bogaty zasób słownictwa pozwoli Ci na sprawną komunikację nawet bez perfekcyjnej znajomości gramatyki.
 

Wyjazd zarobkowy za granicę

Propozycja dla osób, które nie boją się wyzwań - wyjazd zarobkowy za granicę. Wiele osób wyjechało do obcego kraju ze znajomością tylko podstawowych zwrotów w innym języku. Dziś osoby te nie mają żadnych problemów z porozumiewaniem się z obcokrajowcami. Otoczenie posługujące się wyłącznie danym językiem, obca kultura, zagraniczna telewizja, prasa i literatura... Człowiek “atakowany” z każdej strony nawet podświadomie zapamiętuje słówka i zwroty, a także całe konstrukcje zdaniowe. Na początku domyśla się ich znaczenia, z czasem zaczyna coraz więcej rozumieć. Przebywanie z obcokrajowcami uczy przede wszystkim komunikacji. Człowiek jest wręcz zmuszony do rozmów, dlatego bardzo szybko przełamuje barierę językową. A to najważniejsze. Później przyjdzie czas na podszlifowanie gramatyki, deklinacji, itp.
 

Szybka nauka poprzez biofeedback oddechowy oraz stan relaksu

Od dłuższego czasu zauważalne jest odchodzenie od tradycyjnych metod uczenia się. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjna metoda SITA wykorzystująca biofeedback oddechowy i stan błogiego relaksu. Dzięki temu mózg przyswaja więcej informacji w krótszym czasie i – co najważniejsze - zapamiętuje je na dłużej. Zdobywanie kwalifikacji zawodowych jeszcze nigdy nie było tak proste! Na co jeszcze czekasz? Pora otworzyć się na nowe umiejętności, a tym samym na nowe możliwości.

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz