Sobota, 13 kwietnia 2024

Militaria - zabawa czy poważne hobby?

24 lutego 2021

0

​Hobby to rodzaj aktywności wykonywany w czasie wolnym, często dla relaksu, oderwania myśli od codzienności. Zwykle wybieramy sposoby spędzania czasu wolnego, które stanowią pewnego rodzaju kontrast dla codziennej działalności, dla przykładu, pracownik umysłowy, posiadający pracę typowo biurową, chętniej wybierze aktywności fizyczne, wymagające wysiłku.

Hobby damskie oraz hobby męskie. Czy taki podział ma jeszcze dzisiaj sens?

Przyjęło się - być może nieco stereotypowo, że pewne aktywności są typowo kobiece, a inne typowo męskie. Jest to nieco powiązane z predyspozycjami, zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi wynikającymi z danej płci.

A jak jest ze sportem? Czy pewne dyscypliny sportowe są zarezerwowane wyłącznie dla panów? Swego czasu bardzo męska była piłka nożna, jednak obecnie coraz głośniej jest także o paniach biegających za piłką po boisku, nie wspominając już o kobietach chętnie zasiadających na trybunach lub przed telewizorami podczas meczy.

Jaki sport dla prawdziwych twardzieli?

Z czymś typowo męskim wciąż mimo wszystko kojarzy się na pewno wojsko oraz militaria.

Namiastką takiego klimatu mogą być rozgrywki w paintball lub Airsoft. Ta ostatnia to gra zespołowa, podczas której zawodnicy strzelają do siebie ze specjalnej broni. Różnica między tymi dwoma sportami jest taka, że w Airsoft, w przeciwieństwie do paintballa, amunicja nie zawiera farby.

Air Soft Gun (często można spotkać się z określeniem "ASG") to replika broni palnej, charakteryzująca się tym, że posiada bardzo duże podobieństwo do broni prawdziwej.

Rozgrywka może zostać wzbogacona dodatkową fabułą, co urozmaica i uatrakcyjnia zabawę.

Zwykle gracze bawią się na terenach leśnych, ponieważ sprzyjają one kamuflażowi i dają wiele możliwości podejścia przeciwnika.

Prawie zawsze gra się w polowych mundurach wojskowych, dzięki czemu łatwiej się ukryć i przemieszczać na leśnym terenie, a jednocześnie jest to ubiór wielofunkcyjny, pozwalający zabrać ze sobą niezbędne wyposażenie, jak broń właśnie, zapasowa amunicja, apteczka, prowiant, scyzoryk.

Broń do gry w Airsoft jest bezpieczna i przy strzale z odpowiedniej odległości nie zostawia śladu na ciele. Jednak strzał z bliska może spowodować powstanie siniaka, dlatego, ze względów bezpieczeństwa, nie zaleca się oddawania strzałów ze zbyt małej odległości.

Na początek swojej przygody z airsoftem można się wyposażyć w niezbędne tanie militaria. Jest to rodzaj hobby, który może pochłonąć znaczną sumę pieniędzy, zatem początkowo lepiej jest wybadać, czy taka rozrywka będzie nam po prostu odpowiadała.

W większości dużych miast znajdziemy militaria sklep z wyposażeniem, bronią, mundurami oraz wieloma akcesoriami.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz