Sobota, 20 lipca 2024

Czy warto korzystać ze szkoleń online?

19 czerwca 2020

0

W czasach, kiedy dostęp do Internetu jest powszechny, przed każdym użytkownikiem otwierają się nowe perspektywy. Niektórzy pracują zdalnie, inni podejmują studia online, jeszcze inni chcą podnosić swoje kwalifikacje przez udział w ciekawych szkoleniach. Czy warto zainwestować w kurs online?

Wystarczy niewiele by osiągnąć sukces

Internet jest potężnym źródłem wiedzy, z którego na co dzień korzystają miliony użytkowników. Chcąc wziąć udział w szkoleniu online wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu. Dodatkową zaletą jest możliwość wzięcia udziału w szkoleniu, które odbywa się w dowolnym miejscu w Polsce. Nie trzeba marnować czasu na dojazdy, wszystko jest w zasięgu myszki.

Wydatki pod lupą

Z uwagi na to, że szkolenia online są powszechnie dostępne w sieci, ich ceny są niezwykle konkurencyjne. Oznacza to, że interesujący kurs można zakupić o wiele taniej od tego, który odbywa się w określonym mieście. Poza kwestią finansową użytkownik oszczędza także mnóstwo czasu na wspomniane wyżej dojazdy. Nie musi też marnować pieniędzy na wyżywienie, a nierzadko nawet i nocleg w obcym mieście.

Efektywny przekaz informacji

Tak naprawdę trudno skupić się na szkoleniu stacjonarnym, trwającym kilka godzin z krótką przerwą na kawę. Warsztaty online działają na zmysł wzroku i słuchu, dzięki czemu użytkownik pozostaje skupiony przez cały czas jego trwania. Szkolenia zdalne często podzielone są na moduły, w trakcie których wiedza przekazywana jest w zwięzły i przystępny sposób. Organizatorzy robią częste przerwy, podczas których wystarczy zrobić kilka kroków do kuchni, pożywić się i ponownie powrócić przed ekran monitora.

Co więcej, często zdarza się, że użytkownicy danego szkolenia mają dostęp do przerobionych materiałów oraz nagrań z transmisji. Bardzo ułatwia to późniejsze przyswajanie materiału, analizę tematów oraz wykonywanie ćwiczeń. Wszystko to można wykonać w dogodnym dla siebie czasie. Wielu prowadzących umożliwia w cenie szkolenia również dodatkowe konsultacje – podczas szkoleń stacjonarnych zazwyczaj nie ma na to miejsca.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość zorganizowania szkolenia w dogodnym dla siebie czasie. Jeśli wskazany przez firmę termin koliduje z planami użytkownika, zawsze można  skontaktować się z organizatorem i uzgodnić datę pasującą dla obu stron.

Szkolenia o niszowej tematyce

Niektóre z oferowanych szkoleń dedykowane są wąskiemu gronu odbiorców. W jednym mieście nie zawsze znajdzie się wystarczająca liczba chętnych, dlatego w sieci można znaleźć szkolenia, których na próżno szukać stacjonarnie. Wówczas szkolenia warsztatowe przybierają formę wideokonferencji, które prowadzą profesjonalni trenerzy i szkoleniowcy z rozległą wiedzą, zazwyczaj praktykowaną na co dzień. Jeśli użytkownik pomimo licznych zalet nadal ma wątpliwości, zawsze może skorzystać z bezpłatnych szkoleń testowych, podczas których przekona się, czy taka forma warsztatów jest dla niego odpowiednia.

Partnerem materiału jest firma TQMsoft oferująca profesjonalne szkolenia warsztatowe online.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz