Sobota, 27 kwietnia 2024

Zabieg mezoterapii igłowej – na czym polega?

6 lutego 2019

0

Mezoterapia jest zabiegiem medycyny estetycznej, który zastosowanie ma nie tylko w wizualnej poprawie wyglądu skóry, ale przede wszystkim w jej leczeniu. Korzystają z niej nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którzy borykają się z problemami skórnymi lub chcą ba dłużej zachować młody, zdrowy i świeży wygląd.

Istota zabiegu – przebieg i wykorzystywane preparaty

Do wykonania mezoterapii używa się cienkiej igły, którą wprowadza się do skóry właściwej substancję lub mieszankę substancji, które lekarz wybrał na podstawie oceny stanu skóry. Najczęściej do wstrzykiwanego leku dodaje się wyciągi roślinne, sole mineralne, środki nawilżające, kwas hialuronowy, witaminy i aminokwasy. Kompozycja aplikowana jest igłą w skórę, która została miejscowo znieczulona, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Zabieg mezoterapii igłowej wymaga wykonania go w kilku sesjach w odpowiednich odstępach. Dodatkowo, aby utrzymać efekt konieczne jest powtarzanie go minimum raz w roku. Więcej na temat mezoterapii na https://drparadowska.pl/zabiegi/mezoterapia-iglowa/.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Z mezoterapii korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg stosowany nie tylko na twarz, dekolt i szuję, ale również na całe ciało. Jej efektem jest zmniejszenie zmarszczek, nawodnienie i ujędrnienie skóry. Mezoterapia igłowa sprawia, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Szczególnie skuteczna jest w leczeniu cellulitu, rozstępów oraz łysienia. Dzieje się tak nie tylko poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów, ale już samo uszkadzanie skóry poprzez nakłuwanie jej igłą sprawia, że uruchamiają się mechanizmy obronne i czynniki wzrostowe uszkodzonej tkanki, w wyniku czego poprawia się jej kondycja.

Przed i po zabiegu

Lekarz medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji zaleci, by na tydzień przez zabiegiem suplementować witaminę K. Jej działanie polega na zwiększeniu krzepliwości krwi oraz uszczelnieniu naczyń krwionośnych, dzięki czemu będzie można szybciej zauważyć efekty. Działanie witaminy K wspomóc można również korzystaniem z masażów, uprawianiem sportu oraz  przebywaniem na świeżym powietrzu.

Zabieg nie powinien być wykonywany u osób, które są uczulone na substancje zawarte w mieszance, chorują na cukrzycę, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Po zabiegu na skórze przez kilka dni mogą utrzymywać się ledwo widoczne kropki. U osób mających bardzo wrażliwą skórę będą to nawet drobne przekrwienia i siniaki. Nie jest to jednak powód do niepokoju. O wszystkich skutkach ubocznych, które mogą wystąpić, powinien poinformować lekarz wykonujący zabieg.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz