Sobota, 13 kwietnia 2024

Księgowa – Warszawa. Perspektywy na rynku pracy

31 grudnia 2023

0

Sektor finansowy kusi wysokimi zarobkami i szerokimi perspektywami rozwoju zawodowego. Jedną z profesji w której odnotowuje się dość duże deficyty, a jednocześnie jest ona atrakcyjna dla kandydatów, jest księgowa. Praca w tym charakterze jest także dobrze płatna, a średnie wynagrodzenie wzrasta skokowo wraz z otrzymywanym awansem. Wymagania pracodawców również nie należą do najbardziej wygórowanych.

Kto może zostać księgową? Jakie wymagania trzeba w tym zakresie spełnić? Ile zarabia księgowa w Warszawie? Gdzie najlepiej szukać ofert pracy tego rodzaju? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale.

Kto może zostać księgową?

Na stanowisko księgowej przyjmowane są wyłącznie te osoby, które mają pełną zdolność do czynności prawnych i nie były nigdy karane za przestępstwa i wykroczenia skarbowe. Nie jest prawdą, że aby zostać księgową trzeba posiadać wyższe wykształcenie – w zupełności wystarczy średnie techniczne, na kierunku powiązanym z rachunkowością.

Niemniej, zgodnie z literą prawa, przyszła księgowa musi jeszcze obowiązkowo odbyć praktyki w dowolnym biurze rachunkowym – niezależnie od poziomu swojego wykształcenia. Księgowa powinna również nieustannie dbać o rozwój swoich zawodowych umiejętności.

Dość istotne na współczesnym rynku pracy są także kompetencje miękkie osób zatrudnionych, które w sposób istotny wpływają na ich efektywność w pracy. Warto wymienić w swoim CV takie cechy jak komunikatywność, zdolność do logicznego myślenia, umiejętność pracy pod presją czasu, czy zaangażowanie w powierzone obowiązki.

Ile zarabia księgowa w Warszawie?

Zarobki na stanowisku księgowej w Warszawie nie odbiegają normą od tych, które możemy obserwować w innych częściach kraju. Niemniej, istnieje kilka czynników, które w sposób wymierny wpływają na ostateczną wysokość wynagrodzenia księgowej. Może to być jej doświadczenie, dodatkowe uprawnienia i umiejętności które posiada, czy po prostu biuro rachunkowe w którym pracuje.

Jak ujawniają ogólnodostępne dane, mediana wynagrodzeń na stanowisku księgowego wynosi 5 800 złotych brutto w skali miesiąca. Niemniej, znacznie więcej można zarobić w sytuacji, w której uda się nam awansować na stanowisko głównej księgowej. W zależności od przedsiębiorstwa, wynagrodzenie może wówczas sięgać nawet 20 000 złotych brutto miesięcznie.

Najlepsze oferty pracy dla księgowej – gdzie ich szukać?

Znalezienie pracy jako księgowa w Warszawie nie powinno nikomu sprawić większych problemów. Stolica naszego kraju to duże, rozwijające się miasto, w którym sektor finansowy nieustannie szuka nowych rąk do pracy. Do wyboru będziesz miał przynajmniej trzy możliwości, jednak wyłącznie jedna z nich będzie rzeczywiście skuteczna.

Mowa tu oczywiście o skorzystaniu z asysty jednego z portali internetowych, takich, jak na przykład GoWork.pl. To właśnie tam najlepsze oferty pracy w Warszawie pojawiają się najprędzej i najliczniej, pozwalając obu stronom na szybkie nawiązanie współpracy. Do pozostałych metod zaś należy skorzystanie z pomocy Powiatowego Urzędu Pracy, lub udanie się do wcześniej upatrzonego biura księgowego.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz