Niedziela, 26 maja 2024

Dlaczego warto podjąć kurs norweskiego online?

26 września 2016

0

Kurs języka norweskiego wybierają zwykle osoby, które wyjeżdżają do Norwegi na stałe, w celach zarobkowych. Norweski to język z grupy skandynawskiej języków germańskich. Dla Polaków jego nauka stanowi prawdziwe wyzwanie. Wiele zależy od tego, jaki kurs wybierzemy, kto przekazuje nam wiedzę, czy mamy możliwość trenowania swoich umiejętności. Liczy się także dostępność i intensywność zajęć - w czasach, kiedy większości z nas doskwiera brak czasu, trudno jest wpasować do dziennego harmonogramu kolejne godziny zajęć.

Elastyczne godziny zajęć

Znakomitym rozwiązaniem jest kurs norweskiego online. Kursy językowe przez internet z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. To niezwykle wygodna metoda uczenia się. Jedna z dobrze znanych szkół językowych Empik proponuje kursantom bardzo ciekawy sposób interaktywnego nauczania języków: http://www.empikschoolonline.com/kurs-norweski. Norweskiego online można się uczyć od godziny 8:00 do 23:00. Dzięki tak dużej rozpiętości godzin, każdy może znaleźć dogodny dla siebie czas na udział w zajęciach. Oznacza to również dowolność miejsca - może to być domowe zacisze, kawiarenka, kafejka, wakacyjna kwatera - wystarczy dostęp do internetu, komputer i wygodne siedzisko. Wszystkie zajęcia są nagrywane i udostępniane w specjalnej platformie, podobnie jak zbiór zadań do samodzielnej pracy. Taki system pozwala nie tylko na elastyczność względem czasu i miejsca zajęć, ale również pozwala na powtórki całego materiału, zawsze jest opcja przypomnienia sobie, jak dany problem był omawiany na zajęciach przez nauczyciela - to na prawdę duży komfort.

Wysoko wykwalifikowana kadra

Przy wyborze szkoły językowej, bez wątpienia, dużą wagę przywiązuje się do kadry nauczycieli. Norweski nie jest prostym językiem, dodatkowo dla wielu kursantów nauka przez internet jest nową metodą nauczania. Rola lektorów jest kluczowa, ponieważ uczą trudnego języka norweskiego online, więc wprowadzają nowy język w nowy sposób. W dobrych szkołach znajdziemy najlepszych lektorów i native speakerów. Na kursie norweskiego online w Empiku podczas zajęć lektor ma ciągły kontakt wzrokowy i słuchowy ze wszystkimi słuchaczami. Zwraca się bezpośrednio do każdego uczestnika ćwiczeń, można zadawać pytania, wymieniać myśli i rozwiązywać problemy z całą grupą. Jeżeli nie zdążymy na interaktywne zajęcia, odtwarzamy je w dogodnym czasie, ponieważ są nagrywane w całości. Wysoko wykwalifikowani lektorzy z dużym doświadczeniem bardzo szybko oswajają z nowym językiem i umożliwiają przełamanie wszelkich barier w posługiwaniu się nim. Dodatkowo, można ćwiczyć konwersację z innymi słuchaczami z grupy ćwiczeniowej.

Nauka i integracja

Każda grupa ćwiczeniowa liczy kameralną liczbę osób - ok. 6 kursantów. To bardzo ciekawy sposób na zdobywanie nowych znajomości (może nawet przyjaźni). Grupa tworzy swojego rodzaju wspólnotę językową. Oczywiście, można pozostać anonimowym, każdy student ma czuć się jak najbardziej komfortowo, wtedy nauka jest efektywniejsza. Wiele osób, które odbywa kurs norweskiego online przebywa już w Norwegii, przynależność do wspólnoty kursantów jest wtedy formą wsparcia, nie tylko językowego. Z drugiej strony, przyszły emigrant może usłyszeć, jak wyglądają realia w kraju, w którym ma przebywać w najbliższej przyszłości. Rozmowy mogą odbywać się nie tylko w ramach zajęć, kursanci chętnie kontaktują się ze sobą w na dodatkowych ćwiczeniach. Konwersacje po norwesku z osobami, które prezentują podobny poziom również pomagają przełamać barierę językową, która dla wielu początkujących stanowi ogromny problem. Dzięki współpracy grupowej, cały zespół produktywnie uczy się języka w przyjemny i ciekawy sposób.

Język norweski online jest możliwy do opanowania na bardzo dobrym poziomie, wszystko zależy od predyspozycji i dobrych chęci kursanta. Wybierając się do innego kraju na dłuższy czas, dobrze jest opanować przynajmniej podstawy tamtejszego języka, w znacznym stopniu ułatwi nam to codzienne funkcjonowanie. Kursy interaktywne są komfortowym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, że efekty w nauce będą tylko wtedy, gdy będzie pełne zaangażowanie kursanta, systematyczność i wiele godzin ćwiczeń.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz