Sobota, 20 lipca 2024

Jak wybrać dobrą szkołę językową dla dziecka?

15 stycznia 2020

0

fot. materiały prasowe

Posyłanie dzieci na dodatkowe zajęcia językowe to inwestycja w ich przyszłość. Nawet w mniejszych miejscowościach oferta szkół językowych jest dość bogata i zróżnicowana, dlatego wybór właściwej firmy może sprawić całkiem sporo problemów. Istnieje jednak kilka wyznaczników, które mogą świadczyć o wysokiej jakości szkoły językowej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert placówek specjalizujących się w nauce języków obcych.

Stosowanie innowacyjnych i nowoczesnych metod

Jednym z najważniejszych wyznaczników dobrej szkoły językowej jest szczegółowa informacja o stosowanej metodzie nauczania języka obcego. Warto skorzystać z oferty placówki, która stawia na innowacyjność i nowoczesność, ponieważ przestarzałe metody mogą nie sprawdzić się w przypadku współczesnych dzieci. Maluchy uwielbiają technologię, muzykę oraz interakcję.

Wiele firm stosuje również starannie dopracowane metody autorskie doskonale rozumiane przez kadrę nauczycieli, którzy często brali udział w procesie tworzenia danej metody. W http://www.malalingua.com.pl/ korzysta się z trzech autorskich metod, z których każda jest dostosowana do określonej grupy wiekowej. Nauka w tej szkole językowej odbywa się przede wszystkim w atmosferze zabawy.

Nauka w małych grupach i w przedziałach wiekowych

Lepiej unikać szkół językowych, które oferują naukę w grupach kilkunastoosobowych oraz w przedziale wiekowym o dużej rozpiętości. Dzieci potrzebują uwagi nauczyciela oraz indywidualnego podejścia, a przy dużej liczbie uczniów może zwyczajnie zabraknąć na to czasu. W celu maksymalnego skorzystania z lekcji przez każde dziecko zaleca się tworzenie grup nie większych niż sześć do ośmiu osób.

Warto również wybrać szkołę językową, która stosuje podział na grupy wiekowe. Zupełnie inaczej wygląda nauka języka obcego u trzylatków, czego innego oczekują dzieci sześcioletnie, a jeszcze inaczej należy podejść do ośmiolatków. Im bardziej zbliżony wiek uczestników dodatkowych zajęć, tym łatwiej będzie dostosować poziom lekcji do potrzeb wszystkich dzieci.

Nabywanie języka poprzez zabawę oraz indywidualne podejście

Nauka języka obcego powinna być dla dziecka czystą przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Warto zdecydować się na szkołę językową, która wprowadza w trakcie lekcji zabawki, pacynki, muzykę, teatr oraz książki dostosowane do etapu rozwoju dziecka. Duży nacisk powinien być kładziony na wykorzystanie w procesie nauki naturalnej u dzieci potrzeby ruchu.

Przed wybraniem szkoły można również poprosić o spotkanie z nauczycielem i porozmawiać z nim o stosowanych metodach. W nauczaniu najmłodszych bardzo ważne jest indywidualne podejście oraz budowanie zaufania. Dziecko nie powinno bać się nauczyciela czy też odczuwać lęku przed zapytaniem o niezrozumiałe zagadnienie. Niewłaściwy nauczyciel może wywołać w dziecku niechęć do kontynuowania nauki języków obcych w przyszłości.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz