Niedziela, 15 września 2024

Ile zarabia stewardessa w Polsce i jak nią zostać?

7 czerwca 2021

0

​Praca w liniach lotniczych to zajęcie marzeń dla wielu miłośników podniebnych podróży. To dobrze płatne zajęcie umożliwia zwiedzania całego świata. Jednak w zawodzie cabin crew należy posiadać odpowiednie umiejętności. Sprawdź, jak zostać stewardessą w Polsce.

Jak zostać stewardessą w Polsce?

Dalekie podróże, loty za granicę i praca w… chmurach. Tak wygląda codzienność pracowników cabin crew. Jak zostać stewardessą w Polsce? Na tym stanowisku niezbędne są określone umiejętności. Zakres obowiązków stewardessy zależy od konkretnych linii lotniczych. Jakie wymagania należy spełnić? Praca w samolocie wymaga wielu przygotowań i ukończenia odpowiednich szkoleń. Codzienne wsparcie załogi lotniczej i zapewnienie wszystkim pasażerom komfortu podczas lotu jest priorytetem w tym zawodzie. Na forum pracowniczym: https://www.gowork.pl/forum/praca-w-polsce na GoWork.pl znajdziesz wiele wątków dotyczących pracy na tym stanowisku. Aktywne zawodowo stewardessy chętnie odpowiadają na pytania osób, które zastanawiają się nad aplikacją na to stanowisko. Warto zasięgnąć opinii profesjonalistów i poprosić o radę osoby, które od lat pracują w tym zawodzie. Co jest najważniejsze podczas pracy na tym stanowisku? Stewardessa musi być odporna na stres i potrafić radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

Stewardessa w Polsce: wymagania

Wiele osób boi się latać samolotem i przed startem towarzyszy im lęk. Zadaniem stewardessy jest zapewnienie pasażerom komfortowych warunków, tak by czuli się bezpiecznie i miło spędzili swój podniebny rejs. Jakie wymagania musi spełniać stewardessa w Polsce? Wiele zależy od konkretnej linii lotniczej i polityki danej firmy. Zazwyczaj rekrutacja na to stanowisko jest złożona z kilku etapów, podczas których dokładnie sprawdzane są umiejętności kandydatów. 

Jak wygląda rekrutacja na stewardessę?

Na początku należy odpowiedzieć na ogłoszenie dotyczące zatrudnienia, które zazwyczaj jest udostępnione na oficjalnej stronie internetowej danej linii lotniczej i wypełnić załączony kwestionariusz zgłoszeniowy. 

Co biorą pod uwagę pracodawcy podczas pierwszego etapu rekrutacji? Istotny jest wzrost kandydatek oraz znajomość języka obcego. Rejsy międzynarodowe wiążą się z obsługą pasażerów z różnych stron świata, w związku z tym umiejętne posługiwanie się językiem obcym jest niezbędne w zawodzie stewardessy. Najczęściej wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2/C1. Minimalny wzrost przyszłej stewardessy to zazwyczaj 160-165 cm wzrostu. Dlaczego w tym zawodzie jest to istotne? Ma to związek z umieszczenie schowków bagażowych w samolocie, które znajdują się wysoko nad głowami pasażerów, stewardessa powinna swobodnie sięgać po torbę podręczną pasażera, dlatego musi być odpowiedniego wzrostu.

Umiejętności niezbędne w zawodzie stewardessy

Praca w tym zawodzie wymaga od kandydatów umiejętności pływania. Opanowanie tej dyscypliny sportowej jest niezbędne w przypadku katastrofy lotniczej, a zdolności pływackie kandydatek są sprawdzane podczas egzaminu końcowego. Szkolenie na stanowisko stewardessy składa się z profesjonalnego kursu pierwszej pomocy. Każda osoba pracująca na tym stanowisku musi pozytywnie ukończyć ten kurs i w razie wypadku potrafić udzielić pomocy pasażerom samolotu. W tym zawodzie ważne są również odpowiednie umiejętności miękkie, bowiem jest on związany z bezpośrednią obsługą klienta. Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, odporność na stres, miła aparycja oraz umiejętność pracy w zespole są niezbędne w pracy stewardessy.

Stewardessa w Polsce - zarobki

Na to, ile zarabia stewardessa w Polsce, wpływa jej staż pracy i rodzaj podpisanej umowy. Na początku średnie zarobki na tym stanowisku to od 3 000 do 5 000 złotych brutto na umowie o pracę. Osoby zatrudnione za pomocą kontraktu B2B mogą liczyć na pensję w wysokości około 7 000 złotych brutto. Wiele zależy od konkretnej linii lotniczej, która oferuje zatrudnienie i ustala wysokość pensji. Czy opłaca się być stewardessą w Polsce? Zarobki są satysfakcjonujące, a doświadczone pracownice mogą liczyć na pensję w wysokości nawet 9000 złotych brutto! Wielu pracodawców oprócz comiesięcznej wypłaty wynagrodzenia oferuje swoim pracownikom darmowe bilety lotnicze na wybrany rejs oraz prowizję od sprzedaży na pokładzie. Poza tym praca zapewnia niezapomniane widoki i umożliwia zwiedzanie wielu zakątków świata.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz