Sobota, 20 lipca 2024

Najlepsze parki wodne w Polsce

16 marca 2020

0

Atrakcje wodne to cieszą się popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych. To bowiem świetna zabawa na cały dzień i sposób na oderwanie się od codziennych spraw. Wodne parki rozrywki w Polsce zlokalizowane są w wielu dużych miastach i niemal każdego dnia przyciągają spore rzesze miłośników wodnego szaleństwa. Sprawdźmy, gdzie szukać najlepszych parków wodnych w Polsce.

Suntago Wodny Świat

To prawdziwa nowość na polskim rynku, gdyż park ten został oddany do użytku w litym 2020. Mieści się on we wsi Wręcza zlokalizowanej około 40km od Warszawy oraz 70 km od Łodzi. W jednym momencie park może gościć aż 15 000 osób, do dyspozycji których oddana jest przestrzeń o powierzchni 67 000 m².

Suntago to nie tylko liczne baseny, ale również łaźnie i baseny termalne, a także ciekawa aranżacja tropikalna, dzięki której można poczuć się jak na wczasach w egzotycznym kraju. 

Aquapark Reda

Na północy kraju, w miejscowości Reda, znajduje się niesamowity park wodny z oceanarium, do którego prowadzi 60-metrowy zjazd rurą, który sam w sobie jest atrakcją, jednak tym, co wprawia w prawdziwy zachwyt są rekiny pływające w akwarium. Zostały one sprowadzone do parku prosto ze Sri Lanki. Oprócz basenów w parku znajdują się 3 zjeżdżalnie - każda z nich posiada różny stopień trudności. Najłatwiejsza, czyli Multi Adventure, umożliwia spływ pontonem całą rodziną, kolejna to Blue Cosmo, która przyciąga wspaniałym efektami wizualnymi oraz najtrudniejsza, czyli Ultra Speed to pionowa zjeżdżalnia. W aquaparku znajdziemy również jacuzzi mieszczące ponad 20 osób, a także baseny ze sztucznymi falami. W tym miejscu nie sposób się nudzić i z pewnością każdy znajdzie atrakcje dla siebie.

Aquapark Chochołów

Kolejnym parkiem wodnym na naszej liście jest kompleks termalny zlokalizowany na Podhalu. Termy Chochołowskie zapewniają atrakcję dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu aktywności. Znajdziemy tu liczne baseny i zjeżdżalnie, które dostarczą świetnej rozrywki amatorów wodnych szaleństw, a także łaźnie i baseny termalne, solanki, kąpiele z siarkową wodą termalną stanowiących atrakcję dla osób zainteresowanych prozdrowotnymi właściwościami wody.  Jeśli znudzi nam się zabawa w wodzie, możemy również udać się do saunarium, które posiada duży taras widokowy. 

Aquapark Fala

Ten park wodny znajduje się w Łodzi i urzeka wszystkich miłośników tropikalnych klimatów.  Znajdziemy tu palmy, piaszczyste plaże oraz bary nawiązujące stylem do Karaibów. Sam park posiada 7 basenów, które łącznie zajmują powierzchnię około 2.500 m² - zlokalizowane są zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. W sezonie letnim możemy również skorzystać z dodatkowej atrakcji, jaką jest zjeżdżalnia Kamikaze znajdująca się na otwartej przestrzeni pod gołym niebem.

Termy Maltańskie

Jeśli szukamy aquaparku w województwie wielkopolskim, to bez wątpienia warto polecić Termy Maltańskie w Poznaniu, które są pierwszym pod względem wielkości, takim obiektem rekreacyjnym w Polsce, a drugim w Europie. Park podzielony jest na strefę sportową i rekreacyjną. Klienci mogą skorzystać z 9 basenów, w tym z olimpijskiego, przeznaczonego do skoków, a także basenów geotermalnych i solankowych. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca są zjeżdżalnie, które cieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi klienci mogą natomiast bawić się w basenie, w którym znajduje się prawdziwy statek piracki. 

Aquapark Sopot

To kolejny obiekt zlokalizowany na Pomorzu, który stanowi atrakcję przez cały rok. Z uwagi na fakt, że znajduje się blisko plaży, zachęca turystów do skorzystania z  atrakcji, gdy woda w Bałtyku jest zbyt zimna na kąpiele. W parku znajdziemy baseny, gejzery, bicze wodne, hydromasaże, zjeżdżalnie oraz sauny. Na terenie parku znajdują się również restauracje oraz kręgielnia. 

Parki wodne to świetna atrakcja na weekend czy w sezonie, gdy pogoda za oknem nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu.  Choć taki wyjazd dla całej rodziny może być dość kosztowny, bo będzie to wydatek rzędu kilkuset złotych, to od czasu do czasu warto poświęcić część oszczędności, aby podarować sobie taką rozrywkę. Jeśli chwilowo brakuje nam środków, pomocne mogą być szybkie pożyczki online w niewielkiej kwocie 200-300zl, które spłacić można zaraz po wypłacie.  

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz