Czwartek, 18 lipca 2024

Sardynia, którą warto poznać. Najważniejsze atrakcje wyspy

8 lipca 2019

0

Sardynia to włoska wyspa, na której można odpocząć i smacznie zjeść. Jest tam również wiele atrakcji, które są w stanie urozmaicić wakacje. Warto ich szukać m.in. w Cagliari, czyli stolicy Sardynii. Do najważniejszych atrakcji Sardynii należą okrągłe, kamienne wieże Nuraghi i wieża słonia, z której można podziwiać panoramę Cagliari. Sardynia to wyspa, którą warto odwiedzić z uwagi na wiele malowniczych plaż, które znajdują się na Szmaragdowym Wybrzeżu.

Sardynia – położenie, pogoda

Włochy to idealne miejsce na wakacje, wyjątkowym miejscem na mapie tego europejskiego kraju jest Sardynia. Wakacje na tej pięknej wyspie na pewno będą niezapomniane. Znajduje się ona na Morzu Śródziemnym, w połowie drogi między wybrzeżem Włoch a Tunezją, nieopodal Korsyki. Stanowi on autonomiczny region Włoch, jest odwiedzana przez turystów spragnionych niesamowitych widoków, wspaniałych plaż, szmaragdowych wód, są tam niezwykłe wodospady, góry, jaskinie i rzeki.

Sardynia położona jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego, lato jest tam upalne, w lipcu i sierpniu temperatury przekraczają 30oC. W miesiącach zimowych temperatura na wyspie nie spada poniżej 10-15 stopni. Najlepszymi miesiącami na wyjazd w to niezwykłe miejsce są kwiecień-maj i październik-listopad.

Zabytki Sardynii

Sardynia jest idealna na wakacje, szczególnie dla osób, które poszukują ciekawych zabytków. Do najważniejszych należą nieduże, zbudowane z kamieni wieże. Nuraghi (taką nazwę noszą te budowle) powstawały prawdopodobnie od roku 1800 do 1100 p.n.e., jest ich około 7000. Jedna z najlepiej zachowanych wież została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Będąc na wyspie, nie można nie odwiedzić Cagliari, czyli stolicy Sardynii. Jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych zabytków jest wieża słonia. W przeszłości wieszano na niej głowy złoczyńców, dziś jest to miejsce odwiedzane przez turystów pragnących zobaczyć panoramę całego miasta.

Sardynia na wakacje – dlaczego warto?

Jedną z największych atrakcji wyspy jest grota Neptuna, której wiek szacuje się na 130 milionów lat. Turyści żądni przygód mogą zdecydować się na jej zwiedzanie. Dzięki niespotykanym formom kresowym i ciekawemu oświetleniu można poczuć się tam jak w innym świecie. Do atrakcji przyrodniczych wyspy należy również zasilane przez wodę morską słone jezioro Lamarmora. Nie można zapomnieć o Costa Smeralda, które oferuje turystom wiele malowniczych plaż i lazurową wodę. Ponadto interesującym przeżyciem może okazać się obserwowanie na Sardynii stada różowych flamingów.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz