Piątek, 21 czerwca 2024

Wakacje last minute - jak znaleźć najlepsze kierunki

16 kwietnia 2018

0

Zarówno Polacy, jak i zagraniczni turyści, planując urlop, kierują się kilkoma standardowymi aspektami: ma być ciepło, komfortowo, i w miarę tanio. Aspekt ekonomiczny często ma równie duże znaczenie, jak warunki pogodowe czy standard wyposażenia hotelu. Zwłaszcza jeśli podróżujemy większą grupą osób. Nic więc dziwnego, że wielu turystów poluje na wczasy last minute. Zadanie nie jest łatwe, ale najwytrwalsi łowcy okazji mogą zapłacić za wczasy nawet 50% mniej. Dowiedz się, gdzie i kiedy wyszukiwać najciekawszych promocji, które nie obciążą twojego wakacyjnego budżetu i pozwolą spędzić niezapomniany urlop za naprawdę niewielkie pieniądze.

Czym są wakacje last minute?

Wczasy last minute w swojej ofercie ma niemal każde biuro podróży. W zależności od pory roku, kierunku, terminu czy standardu pobytu oferty te mogą mieć różny charakter i cechować się różnymi parametrami. Wczasy last minute to nic innego jak promocyjne oferty wakacji, które udostępniane są przez biura podróży „na ostatnią chwilę” - czasem nawet na 1 dzień przed planowanym wylotem. W sytuacji, kiedy ktoś zrezygnuje z wyjazdu lub wszystkie miejsca na daną wycieczkę nie zostaną wyprzedane, zaczyna się gra o pozyskanie klientów, którzy mogą skorzystać z atrakcyjnych warunków.

Bo nie od dziś wiadomo, że nic nie przyciąga konsumenta tak bardzo, jak wysoka jakość produktu lub usługi w atrakcyjnej cenie. Nie inaczej jest w branży turystycznej – wczasy last minute są tego najlepszym dowodem. Zwykle oferty takie znikają niemal natychmiast po ich opublikowaniu. Niektórzy turyści preferują bardziej wyrafinowaną taktykę – czekają, aż cena oferty spadnie jeszcze bardziej. Można i tak, choć nigdy nie mamy gwarancji, że ktoś nie wykupi wycieczki przed nami i zamiast wczasów pod palmą za połowę ceny, pozostanie nam urlop na działce.

Kiedy wakacje last minute?

Atrakcyjne oferty wakacji na ostatnią chwilę możemy znaleźć przez cały rok. Wszystko zależy od kierunku podróży. W niektórych okresach, np. maj-czerwiec, oraz na początku grudnia liczba ciekawych ofert jest jednak zdecydowanie większa.

Decydując się na wczasy last minute, musimy być przygotowani na to, że nie pozostanie zbyt wiele czasu na zaplanowanie całej podróży. Jeśli możemy wziąć urlop w dowolnym momencie – nie ma problemu. Czasami atrakcyjne oferty wymagają dojazdu na samolot do innego miasta. Takie rozwiązanie równie wymaga od nas elastyczności i umiejętności dostosowania się do sytuacji. Często oferty last minute pojawiają się w biurach podróży nawet na 1 dzień przed wyjazdem, dlatego nasza decyzja odnośnie do zakupu wycieczki musi być dobrze przemyślana i przede wszystkim – szybka. Jak wynika z danych portalu turystycznego http://dreamtours.pl/, zajmującego się sprzedażą wycieczek last minute, najlepsze oferty znikają już po kilku godzinach.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz