Czwartek, 18 lipca 2024

Dlaczego Bali cieszy się takim zainteresowaniem turystów?

19 kwietnia 2023

0

Marzy ci się urlop rodem z wakacyjnej pocztówki? Chcesz na własne oczy zobaczyć krystalicznie czystą taflę oceanu oraz biały piasek pokrywający plaże, nad którymi pochylają się liście palm? A może pragniesz doświadczyć dogłębnego relaksu obejmującego zarówno twoje ciało, jak i duszę? Jeśli na którekolwiek z zadanych powyżej pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że po prostu musisz odwiedzić Bali!

Relaks na Bali

Masz ochotę na relaks na iście rajskiej plaży? Jeśli tak, to koniecznie udaj się na bodaj najpiękniejszą plażę Bali czyli Balangan Beach. Znajdziesz ją na południowo-zachodnim krańcu wyspy. To magiczny i bajecznie piękny, półkilometrowy odcinek drobniutkiego, niemalże białego piasku, zlokalizowany pomiędzy niezwykle malowniczymi klifami. Oczywiście Balangan Beach to tylko jedna z wielu, wspaniałych plaż Bali. Inne, nie mniej piękne plażowe zakątki to m.in. Bingin, Dreamland czy Jimbaran.

Miłośnicy pieszych wycieczek koniecznie powinni wybrać się na spacer tarasami ryżowymi. Do najpopularniejszych atrakcji tego typu zaliczyć należy Jatiluwih, Sambangan czy też Tegallalang.

Bali to prawdziwy raj dla miłośników jogi. Na wyspie znajduje się bowiem wiele ośrodków jogi, w których praktykowane są style takie jak m.in. Hatha, Vinyasa, Ashtanga czy Kundalini. Warto dodać, iż centra jogi oferują nie tylko możliwość codziennej praktyki ale także uczestnictwo w wykładach, warsztatach czy kursach. Wśród polecanych ośrodków warto wymienić Samadhi Bali, Udara Bali, Desa Seni, Serenity Yoga, Radiantly Alive.

Zabytki na Bali

Bali nie bez powodu bywa określana mianem Wyspy Tysiąca Świątyń. W istocie; ilość znajdujących się tu kapliczek oraz wspomnianych świątyń potrafi przyprawić o zawrót głowy. Które z nich warto zobaczyć? Oczywiście... wszystkie! Twój pobyt na Bali jest mocno ograniczony czasowo? W takim razie koniecznie zajrzyj do najważniejszego i największego kompleksu świątynnego wyspy czyli Pura Besakih.

Masz nieco więcej czasu? Jeśli tak, to odwiedź Tanah Lot czyli - dosłownym tłumaczeniu - Ziemię pośrodku Morza. Ta słynna świątynia, określana także mianem Świątyni Słońca, wzniesiona została w XVI wieku na skale otoczonej przez Ocean Indyjski. Tanah Lot to najważniejsza świątynia w sznurze siedmiu Pagód, których zadaniem jest zabezpieczanie wyspy od zła, jakie mogłoby przedostać się do niej od strony oceanu.

Wśród innych, godnych uwagi świątyń warto wymienić także Pura Luhur Uluwatu, Pura Ulun Danu Bratan, Pura Tirta Empul.

Przyroda na Bali

Tym, co wyróżnia Bali na tle innych, pięknych wysp Indonezji, jest nie tylko duża liczba świątyń ale także wulkanów. Jeśli pragniesz na własne oczy zobaczyć to niezwykłe dzieło natury, to koniecznie udaj się na sam szczyt aktywnego wulkanu Batur, wznoszącego się na wysokości 1700 m n.p.m. Pomimo niewielkich rozmiarów, widok roztaczający się z jego szczytu jest naprawdę spektakularny.

W niewielkiej odległości od wspomnianej uprzednio świątyni Tanah Lot znajduje się Święty Las Małp Padangtegal, uznawany powszechnie za największą atrakcję regionu. Każdy, kto zdecyduje się zawitać do Padangtegal otrzyma niepowtarzalną możliwość obserwowania szarych makaków. Poza tym w Świętym Lesie Małp znajdziemy ruiny świątyń i liczne rzeźby, nierzadko ukryte wśród bujnej roślinności.

Jak widać na powyższych przykładach, Bali to wyspa, która ma do zaoferowania niezliczoną wręcz ilość atrakcji. Jeśli do tej pory nie udało się odwiedzić tego magicznego zakątka, to koniecznie udaj się na Bali z ITAKĄ, czyli sprawdzonym i pewnym biurem podróży.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz