Niedziela, 26 maja 2024

Musisz pracować na urlopie? Zabezpiecz się i weź ze sobą internet mobilny

1 października 2016

0

W przypadku osób prowadzących działalność lub odpowiedzialnych za szybkie reagowanie na zmieniające się warunki na rynku, brak dostępu do sieci może często wygenerować olbrzymie straty, które ciężko będzie odrobić po urlopie. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się internet mobilny.

Dziś coraz rzadziej możemy pozwolić sobie na odłożenie spraw zawodowych na bok, nawet wtedy, gdy wybieramy się na urlop. Podczas wyjazdów, zwłaszcza zagranicznych, nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, czy w miejscu, w którym się zatrzymamy, będziemy mieli dostęp do internetu. Co więcej, również korzystanie z hot spotów może za granicą okazać się utrudnione ze względu na komunikaty w nieznanym nam języku. Tymczasem w przypadku osób prowadzących działalność lub odpowiedzialnych za szybkie reagowanie na zmieniające się warunki na rynku brak dostępu do sieci może często wygenerować olbrzymie straty, które ciężko będzie odrobić po urlopie. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się internet mobilny, dzięki któremu niezależnie od tego, gdzie się znajdziemy, będziemy mogli w każdej chwili połączyć się z siecią.

Internet mobilny - kliknij i dowiedz się więcej w serwisie Play.

Jak działa internet mobilny?

Podstawową zaletą internetu mobilnego jest zasięg, który okazuje się być zdecydowanie większy niż w przypadku internetu klasycznego. Możemy z niego skorzystać wszędzie tam, gdzie uda nam się złapać zasięg sieci komórkowej.

Standardem bezprzewodowego przesyłu danych odnoszącym się do internetu mobilnego jest LTE – Long Term Evolution. Prędkość, z jaką przesyłane są dane za pośrednictwem LTE, dochodzi do 150 Mb/s, technologia ta nie ustępuje więc klasycznemu internetowi pod żadnym względem, natomiast jeśli chodzi o zasięg – zdecydowanie go przewyższa. A

by skorzystać z internetu mobilnego możemy użyć tabletu, telefonu komórkowego, routera, zewnętrznego modemu podłączanego do dowolnego komputera przez wejście USB lub laptopa z modemem zintegrowanym. Możliwości są tu praktycznie nieograniczone, dlatego też technologia ta stale się rozwija i zyskuje coraz większą popularność.

Jak zacząć korzystać z internetu mobilnego?

Internet mobilny oferują swoim klientom wszyscy liczący się operatorzy. Można z niego skorzystać zarówno w ofertach na kartę jak i w abonamentowych, gdzie opłata za pakiet danych do wykorzystania jest wliczony w miesięczną opłatę. Operatorzy mocno konkurują w cenie za tę usługę, dlatego warto uważnie śledzić oferty promocyjne.

Pakiet internetu mobilnego można też wykupić jednorazowo – jest to opcja stworzona specjalnie z myślą o podróżnikach, którzy również w trasie chcą trzymać rękę na pulsie. Taki pakiet możemy aktywować odwiedzając salon lub punkt sprzedaży naszego operatora lub za pośrednictwem infolinii. Wielu operatorów umożliwia też klientom aktywację poszczególnych usług online – wystarczy zalogować się do swojego konta, znaleźć pakiet najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i uruchomić go za pomocą jednego kliknięcia myszką, bez ruszania się z domu.

Wygodnie, szybko i bez problemów

Największą zaletą internetu mobilnego podczas wyjazdów jest pełna niezależność od hot spotów, hotelowych wi-fi i całej infrastruktury nad którą nie mamy kontroli. Dzięki temu unikniemy irytacji, niepewności, oraz – co najważniejsze – strat finansowych. Jeśli więc chcemy mieć podczas podróży spokojną głowę – internet mobilny będzie doskonałym rozwiązaniem.

​Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz