Czwartek, 18 lipca 2024

Wakacyjna kosmetyczka: jakie produkty warto wziąć na wyjazd?

29 czerwca 2023

0

​Sezon wakacyjnych wyjazdów za pasem, więc pewnie zastanawiasz się nie tylko, dokąd wyjechać, ale i co ze sobą zabrać. Szczególną uwagę poświęć kosmetyczce: to klucz, by w trakcie wyjazdu nie przesadzić ze słońcem i nie zaniedbać swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Jakie kosmetyki warto wziąć do walizki? Nie tylko krem z filtrem!

Promieniowanie UV a przedwczesne starzenie

Wakacyjny wyjazd to beztroski, długo wyczekiwany czas. Nie chcesz martwić się niczym, poza relaksującą atmosferą i korzystaniem z przyjemnych chwil. Pamiętaj jednak, że nawet gdy jesteś na urlopie, twoja skóra nie odpoczywa. Wręcz przeciwnie – jest jeszcze bardziej narażona na intensywne działanie słońca i wody.

Według specjalistów[1] ekspozycja na słońce odpowiada nawet za 80% starzenia się skóry twarzy! Spowodowane słońcem starzenie objawia się:

  • głębokimi zmarszczkami,
  • przebarwieniami,
  • teleangiektazjami, czyli widocznym rozszerzeniem niewielkich naczyń krwionośnych pod skórą.

Promieniowanie UV jest również jedną z przyczyn inflammagingu, czyli przedwczesnego starzenia się skóry wywołanego przewlekłym stanem zapalnym o niskim nasileniu. Ekspozycja na słońce może prowadzić bowiem do uwrażliwienia się skóry twarzy, która w rezultacie reaguje stanem zapalnym. A taki stan sprawia, że skóra twarzy zaczyna wykazywać oznaki starzenia. Nie oznacza to, że powinnaś spędzić cały urlop w cieniu. Dawkuj słońce rozsądnie, pamiętaj o nakryciu głowy, a przede wszystkim – zaopatrz się w sprawdzone i skuteczne kosmetyki do opalania.

Podstawa (nie tylko letnich) wyjazdów: kosmetyki z filtrem UV

Pierwszym kosmetykiem, który należy spakować do kosmetyczki, jest preparat z wysokim filtrem SPF. Do twarzy najlepiej jest używać filtrów w wysokości SPF 50+. Niższe (ale minimum SPF 30) mogą stosować osoby, które trochę się już opaliły także te z ciemniejszą karnacją.

Kosmetyki z filtrem występują w różnych postaciach, dlatego z łatwością znajdziesz taką formułę, która będzie ci odpowiadać. W linii Photoderm od Bioderma znajdują się na przykład kremy, mgiełki, olejki, a także lekki fluid do twarzy. Pamiętaj, by dokładać filtr kilka razy w ciągu dnia – nie tylko po wyjściu z wody.

Letnia kosmetyczka: oczyszczenie i nawilżenie

Filtry UV są podstawą, ale to tylko jeden ze składników dobrze skompletowanej kosmetyczki. Na wakacjach – szczególnie gdy w ciągu dnia dokładasz kilkakrotnie kosmetyk z SPF – musisz zadbać o bardzo dokładne oczyszczenie twarzy na noc. Obowiązkowym krokiem jest także głębokie nawilżenie i dostarczenie skórze składników odżywczych. Żeby zadbać o te etapy, nie musisz zabierać ze sobą wielu produktów. Bioderma opracowała kompleksową, 3-etapową pielęgnację, która pomaga skórze chronić się przed inflammagingiem. Składają się na nią:

  • oczyszczanie przy pomocy wody micelarnej Sensibio H2O, która dokładnie oczyszcza i koi skórę,
  • serce pielęgnacji w postaci Sensibio Defensive serum, które hamuje nadreaktywność skóry i pomaga zachować jej młodość,
  • zakończenie pielęgnacji, czyli krem Sensibio Defensive albo Sensibio Defensive rich, które domykają cały rytuał i potęgują działanie serum.

Do tego trio możesz dołożyć ulubiony żel albo piankę do mycia twarzy (jako drugi etap oczyszczania), krem pod oczy, a do ciała – głęboko nawilżający balsam. Uzupełnij kosmetyczkę wybranym kosmetykiem z SPF i gotowe! Okazuje się, że odpowiednio spakowana kosmetyczka, dzięki której zadbasz o kompletną pielęgnację nawet na wakacjach, nie musi zajmować ogromu miejsca w walizce!

[1] Gilchrest B A et al, Effect of chronologic aging and photoaging: an overview., J Am Acad Dermatol, 1989; 21(3 Pt 2): 610-3

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz