Sobota, 20 lipca 2024

Sprawdzony sposób na przewożenie i przechowywanie kosmetyków w czasie podróży

25 czerwca 2018

0

Przed nami jeden z najwspanialszych okresów w roku – czas wakacji. Choć dorośli nie mają go tak dużo jak dzieci, dzięki dobrej strategii mogą wygospodarować kilkanaście dni na odkrywanie wspaniałych miejsc i na błogie lenistwo. Dziś zdradzimy Wam patent, w jaki sposób sprytnie przechowywać kosmetyki w wakacyjnej walizce.

Pomysł pierwszy: wybieraj kosmetyki w wersji mini

W drogeriach i sklepach internetowych coraz częściej można się spotkać z wersjami mini popularnych kosmetyków. Mini kosmetyki są dokładnie takie same jak ich większe odpowiedniki, tyle że zapakowane w mniejsze butelki. Ich skład jest identyczny, natomiast ich cena jest odpowiednio niższa, podobnie jak pojemność, choć warto zaznaczyć, że w stosunku cena/litr zmniejszone wersje kosmetyków wypadają trochę drożej. Jeśli zastanawiacie się, po co Wam są kosmetyki w wersji mini, spieszymy z odpowiedzią: służą wygodzie podczas wyjazdów. Zabierając ze sobą do wakacyjnego plecaka czy torby mniejszy szampon, mniejszy żel pod prysznic czy mniejszy balsam do ciała, automatycznie zmniejszamy ciężar swojego bagażu. Nasze plecy będą nam dozgonnie wdzięczne!

Pomysł drugi: zaopatrz się w butelki wielorazowego użytku

Jeżeli wybierasz się pod namiot lub do hotelu ze znajomymi, możecie się umówić, że tylko jedna osoba zakupi po butelce danego kosmetyku. Ty zaś, dzięki zabraniu ze sobą bardzo lekkich i poręcznych plastikowych butelek wielorazowego użytku, będziesz mógł przelać sobie porcję szamponu czy żelu. Tego typu butelki turystyczne na kosmetyki są szalenie wygodne, mają specjalny dyfuzor ułatwiający aplikację oraz są proste do umycia. Nie zajmują też wiele miejsca w plecaku. Podzielenie się pomiędzy znajomych listą produktów, które musicie ze sobą zabrać, na pewno dobrze wpłynie na ciężar każdej z walizek i zwiększy komfort podróżowania. Pozwoli też zaoszczędzić cenną przestrzeń.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz