Piątek, 21 czerwca 2024

Wakacyjne plany Polaków – mamy raport!

1 czerwca 2016

0

Polacy aktywnie rozpoczęli planowanie wakacji. Część z nich zrobiła to już z wyprzedzeniem korzystając z ofert typu first minute za pośrednictwem biur podróży, ale większość organizuje swój wypoczynek samodzielnie i często na ostatnią chwilę. Z badania „Plany wakacyjne Polaków 2016 – wydatki i finansowanie”, przeprowadzonego na zlecenie Diners Club Polska wynika, że wczasy poza domem planuje 60% z nas.

Coraz chętniej Polacy organizują wakacyjne podróże na własną rękę. Są to przede wszystkim osoby, które lubią być niezależne, a długość urlopu czy zakwaterowanie dobierają wedle własnych upodobań. Informacji na temat interesujących ich kierunków wyjazdów oraz atrakcji, jakie będą na nich czekały na miejscu wypoczynku, najczęściej poszukują w Internecie.

Blogi i fora internetowe to kopalnia wiedzy i inspiracji, a aplikacje mobilne mogą nam cały czas towarzyszyć podczas wypoczynku, ułatwiając znalezienie drogi, dobrej restauracji czy ciekawych miejsc w danym regionie .– mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku w Eniro Polska. W ostatnim miesiącu Polacy często poszukiwali informacji dotyczących pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych. Wyszukiwarka PanoramaFirm.pl odnotowała 126% wzrost zapytań w tej branży. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Oferty najlepszych lokalizacji znikają jak świeże bułeczki zarówno w biurach podróży, jak również bezpośrednio w hotelach i pensjonatach. Kiedyś o wyborze miejsca letniego wypoczynku decydowała atrakcyjna cena, a dziś przede wszystkim bezpieczny kierunek – to jeden z powodów, dla których coraz więcej Polaków decyduje się na wakacje w kraju. Na pierwszym miejscu bezpieczeństwo – jest to zauważalny trend zarówno w polskiej jak i zagranicznej turystyce.

Polacy są nie tylko zainteresowani ofertą noclegową w kurortach, ale także rozważają różne możliwości dotarcia na miejsce wypoczynku. Samochód jest najwygodniejszą formą transportu, dlatego też jest najchętniej wybieranym środkiem komunikacji. Dojedziemy nim wszędzie oraz możemy spakować całą rodzinę nie obawiając się o brak miejsca i ciężar bagażu. Nie grozi nam również spóźnienie na pociąg czy też obawa, że nie będziemy mieli gdzie w nim usiąść. Pomimo, iż większość osób na wakacyjne wojaże najchętniej wybiera się samochodem, panoramafirm.pl odnotowała również znaczny wzrost zapytań o rozkład jazdy PKP – o 149%.

Innowacyjne technologie, Internet i wyszukiwarki lokalne to sprzymierzeńcy nowoczesnego turysty. Dają one nie tylko coraz więcej ciekawych możliwości wyboru osobom, które samodzielnie chcą zaplanować wakacyjny wyjazd, ale także w przypadku wyszukiwarek lokalnych – proponowane oferty są atrakcyjne cenowo.

Źródło: newsrm.tv

Komentarze (0)

Zostaw komentarz