Czwartek, 18 lipca 2024

Komfortowe transfery z lotniska w Amsterdamie

17 lutego 2020

0

Lotnisko Schiphol jest jednym z największych w Europie, jeśli chodzi o natężenie ruchu pasażerskiego. Prosto z lotniska można komfortowo dostać się do centrum miasta m.in.: pociągiem, miejskim autobusem, busem.

Największym portem lotniczym w Holandii jest Schiphol Amsterdam. Lotnisko ma sześć pasów startowych obsługiwanych przez zbiorczy terminal. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia pasażerom zarówno przesiadki, jak i samo poruszanie się po obiekcie. Bezpośrednio z lotniska można szybko i łatwo dostać się do centrum miasta, korzystając z publicznego transportu, taksówek czy wypożyczalni samochodów. Opuszczając port lotniczy Schiphol, wystarczy podążać za znakami w hali przylotów, aby już w zaledwie kilka minut dostać się na przystanek autobusowy czy stację kolejową. 

Dworzec kolejowy

Schiphol to bardzo istotny węzeł kolejowy, dzięki któremu można komfortowo dostać się bezpośrednio do centrum Amsterdamu, a dokładnie na dworzec Amsterdam Centraal. Z tego też względu wielu pasażerów decyduje się na podróż koleją, zwłaszcza że przejazd z portu lotniczego do centralnego punktu miasta trwa niecałe 20 minut. Warto pamiętać o tym, że w przypadku zakupu biletu kolejowego przez internet należy go później wydrukować. Bilety można także kupić bezpośrednio w automacie biletowym lub w kasie na lotnisku. Pociągi kursują przez całą dobę, a odjazdy odbywają się średnio co 10 minut. Warunki podróży między I a II klasą niewiele się różnią, jednak zwłaszcza w godzinach szczytu warto nieco dopłacić i zdecydować się na I klasę, ponieważ wagony II klasy mogą być wówczas bardzo zatłoczone, co znacznie zmniejsza komfort przejazdu.

Autobus miejski 

Z lotniska Schiphol można dalej wygodnie podróżować za pośrednictwem transportu publicznego. Przystanki autobusowe znajdują się bowiem bezpośrednio przed terminalem.  Autobusem Schiphol Plaza można w 40 minut dojechać do placu Leidseplein w Amsterdamie. Pojazdy komunikacji miejskiej kursują przez całą dobę i odjeżdżają z przystanków co kilka minut. Bilet można kupić zarówno przez internet, jak i bezpośrednio u kierowcy, ale warto wówczas mieć dla niego przygotowaną wyliczoną kwotę pieniędzy bądź opłacić bilet niskimi nominałami. 

Usługi transferowe lotnisko–hotel–lotnisko

Usługi transferowe lotnisko–hotel–lotnisko to najlepsze rozwiązanie dla pasażerów, którym zależy na sprawnym przeniesieniu się z portu lotniczego bezpośrednio do obiektu zakwaterowania. Tego typu usługa obejmuje większość hoteli w Amsterdamie. Do dyspozycji pasażerów oddaje się wygodne busy, zwykle 8-osobowe, które szybko i komfortowo dowiozą ich do miejsca docelowego. Bilet na taki bus można kupić na lotnisku bądź za pośrednictwem internetu. Pojazdy kursują średnio co 30 minut, od wczesnych godzin rannych, do późnego wieczora – około godziny 21. 

Pasażerowie bezpośrednio z lotniska mogą również dalej podróżować taksówką. Postoje taksówek znajdują się bowiem tuż przy porcie lotniczym.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz