Piątek, 21 czerwca 2024

Mielno – nocleg pomiędzy morzem a jeziorem. Idealne miejsce na urlop!

5 maja 2021

0

Mielno stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc na wakacyjny odpoczynek nad polskim morzem. Nic dziwnego – unikalne położenie nad brzegiem Bałtyku, a jednocześnie nad Jeziorem Jamno sprawia, że miasto obfituje w atrakcje dla miłośników urlopu nad wodą. Warto więc zabukować w tej lokalizacji apartament – Mielno z pewnością nie zawiedzie Twoich oczekiwań! Jakie interesujące miejsca zobaczyć, gdy planujesz noclegi nad morzem? Podpowiadamy!

Mielno to doskonałe miejsce, by zarezerwować noclegi nad morzem niezależnie od tego, czy liczysz na błogie lenistwo, czy na aktywny wypoczynek. Czekają tu bowiem szerokie, piaszczyste plaże, lasy, piękne krajobrazy i bogata infrastruktura turystyczna. Wraz ze specjalistami od podróżowania z firmy Sun&Snow (zajmującej się wynajmem krótkoterminowym apartamentów nad morzem, w górach i innych pięknych zakątkach kraju) przygotowaliśmy krótki przewodnik po tym urokliwym mieście. Warto przy okazji podkreślić, że wszystkie apartamenty z tej oferty spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19.

Mielno – noclegi z widokiem na morze i piękną plażę

Plaża w Mielnie znajduje się zaledwie 50 metrów od centrum miasta, jeśli więc polujesz na apartamenty nad morzem, jest duża szansa, że znajdziesz miejsce, w którym przez okno będziesz słyszeć kojący szum fal. Ma ona 2,5 kilometra długości i 25 metrów szerokości i prowadzi na nią aż 7 wejść. Zejście do wody jest łagodne, a sama plaża – osłonięta przez falochron. Znajduje się tu bogata infrastruktura, m.in. wypożyczalnia sprzętu plażowego, punkty gastronomiczne i dodatkowe atrakcje dla dzieci.

Bardzo dużą popularnością cieszy się strzeżone kąpielisko Mielno 216 przy wejściu od ul. Kościuszki. W 2020 roku otrzymało ono Błękitną Flagę, co znaczy, że spełniło restrykcyjne normy czystości i bezpieczeństwa.

Noclegi Mielno a Jezioro Jamno – gratka dla miłośników sportów i wędkarstwa

Apartamenty Mielno dają Ci też bliski dostęp do Jeziora Jamno. To malowniczy zbiornik wodny, który zajmuje 9. miejsce w Polsce pod względem największej powierzchni. Jezioro jest połączone z morzem przez kanał Jamieński Nurt, który biegnie stosunkowo niedaleko od Mielna – miasto jest położone nieco bardziej na zachód od kanału.

Okolice Jamna wyróżniają się m.in. świetnie zagospodarowanymi brzegami – nie brakuje tu miejsc do uprawiania sportów wodnych czy wędkowania. Nad jeziorem znajdują się też liczne przystanie żeglarskie, a w sezonie letnim pływają tu statki turystyczne, które stanowią ciekawą atrakcję podczas pobytu nad morzem.

Apartament Mielno to nie tylko jezioro i morze! Inne atrakcje w mieście

Jeśli masz noclegi w Mielnie, nie musisz się ograniczać wyłącznie do kąpieli i opalania. Warto sprawdzić również inne atrakcje w okolicy, takie jak:

  • Promenada Przyjaźni – początkowo miała przede wszystkim chronić przybrzeżne wydmy, szybko jednak stała się ulubionym miejscem spacerowym dla mieszkańców i turystów; można nią przejść od centrum aż do Unieścia;
  • pomnik Morsa – znajduje się przy wejściu na plażę przy ul. Kościuszki i jest symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów;
  • Leśna Pętla Przygód i Tajemnic – to ścieżka dydaktyczna, która prowadzi przez interesujące punkty w Mielnie: stare wydmy, grodziska i bunkry.

Mielno – noclegi nad morzem dla w nietuzinkowym wydaniu

Ogromną zaletą Mielna jest szeroka baza noclegowa. Znajdują się tu zarówno hotele, jak i kampingi czy kwatery prywatne. Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie i niemal domowej atmosferze, dobrym wyborem okażą się wygodne apartamenty nad morzem – z aneksem kuchennym, łazienką i wszystkimi innymi wygodami, jakich potrzebujesz na urlopie. Sprawdź apartamenty Mielno z oferty Sun&Snow! Wszystkie obiekty zapewniają wysoki standard i są przystosowane do aktualnych norm sanitarnych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz