Piątek, 21 czerwca 2024

Obrączki ślubne z białego złota - hit ostatnich sezonów

27 maja 2022

0

Złoto od zawsze wyraża luksus, prestiż oraz władzę. Złoto jest również synonimem luksusu. Niegdyś było to kruszywo zarezerwowane jedynie dla władców, a także bardzo majętnych osób. Jednak obecnie mimo tego, że złoto nieustannie uznawane jest za dobro luksusowe to stało się dostępne niemalże dla każdego z nas. Co więcej jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych kruszców w jubilerstwie, który pozwala na tworzenie niepowtarzalnej oraz majestatycznej biżuterii. Jednak złoto nie musi mieć charakterystyczny złoty połysk, który najczęściej kojarzony jest z tym właśnie kruszcem. Dziś zdecydowanie najmodniejszy okazuje się białe złoto, z którego obrączki ślubne można kupić na stronie internetowej roren.pl. Obrączki z białego złota są zatem hitem ostatnich sezonów, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Białe złoto wraca do łask!

Białe złoto może być wytwarzany na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na dodaniu do metalu bazowego domieszki niklu, miedzi oraz palladu. To właśnie dzięki dodatku niklu oraz dodatku palladu złoto przybiera bardzo charakterystyczny biały odcień. W tej kwestii do złudzenia przypomina ono platynę. Następnym etapem podczas produkcji białego złota jest jego pokrycie cienką warstwą rodu. Jest to zabieg niezbędny, gdyż pomaga wyeliminować bardzo specyficzny złotawy połysk, który zawsze pozostaje pomimo koloru białego. Zatem złoty połysk i jest czymś zupełnie normalnym w przypadku nie pokrytego rodem złota białego. Aż 60% złota białego stanowi żółte złoto. Drugim sposobem na wytwarzanie białego złota jest łączenie klasycznego złota oraz niklu w proporcjach 50 – 50. W takim wypadku białe złoto błyszczy jedynie na srebrzysty kolor oraz nie wymaga wówczas dodatkowego pokrycia warstwą rodu.

Obrączki z białego złota

Obrączki z białego złota - jaki model wybrać?

Obrączki ślubne z białego złota do złudzenia mogą przypominać biżuterie tworzą z platyny. Zaświaty na to zdecydowanie najdroższy wyrób jubilerski. Co więcej w opinii jubilerów obrączki z białego złota są produktem uwielbianym przez młode osoby, czyli zwolenników nowoczesnych rozwiązań. Obrączki z białego złota są niezwykle subtelne i delikatne, a jednocześnie Przykuwają uwagę. Dlatego biżuteria ślubna z tego właśnie kruszcu jest gorącym hitem ostatnich sezonów. Jednakże poza pięknym wyglądem obrączki z białego złota mają znacznie więcej charakterystycznych cech oraz zalet. Produkty wytworzone z domieszek w odpowiednich proporcjach wyróżniają się także bardzo wysoką wytrzymałością. Jednak jak w każdym innym produkcję jubilerskim tak też w białym złocie po wielu latach użytkowania może dojść do zmatowienie powierzchni, a także drobnych zarysowań. Jednak dzięki wykonaniu polerowania u jubilera można z łatwością przywrócić tejże biżuterii jej dawny blask. W wyniku wieloletniego użytkowania obrączek z białego złota, które pokryte zostały warstwą rodu możliwe jest całkowite wytarcie warstwy rodo. W takiej sytuacji obrączki ślubne zyskają żółtawy połysk. Oczywiście możliwa jest ich renowacja oraz ponowne pokrycie warstwą rodu.

Gdzie szukać pięknych obrączek?

Unikalne i ponadczasowe obrączki ślubne z białego złota warto szukać przede wszystkim w sprawdzonych salonach jubilerskich. Dzięki czemu zyskuje się pewność, że produkty te są rzeczywiście najwyższej jakości oraz będą mogły służyć przez wiele lat. Zakup obrączek ślubnych z białego złota powinien być zatem odpowiednio przemyślany. Dostępne są obrączki bardzo wielu wariantach kolorystycznych, a także wraz z dodatkowymi elementami zdobniczymi. Dlatego kupuję z obrączki z białego złota bardzo zwracać uwagę na własne preferencje oraz predyspozycje. Nierzadko Młode pary wybierają obrączki, które posiadają dodatkowe brylanciki lub drobne cyrkonie. W ten sposób produkty te są niezwykle charakterystyczne, a ponadto zyskują indywidualnego charakteru. Doświadczony i profesjonalny salon jubilerski jest w stanie wykonać obrączki zgodnie z życzeniem pary, aby jak najlepiej dopasować się do ich preferencji. Ceny obrączek z białego złota mogą być bardzo zróżnicowane, przede wszystkim uzależnione są one od jakości kruszca, a także jego ilości. Najczęściej jednak obrączki są tworzone ze stosunkowo dużej ilości białego złota, aby w ten sposób zapewnić ich odpowiednią grubość. Istnieje także możliwość zamówienia obrączek z białego złota przez internet w internetowych sklepach jubilerskich. Wystarczy jedynie podać wielkość zamawianej obrączki, a także jej charakterystyczne cechy i wygląd, a następnie wstaw poczekać na jej dostarczenie przez kuriera.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz