Sobota, 20 lipca 2024

Bezpieczna podróż

18 maja 2021

0

​O tym, że zapewnienie bezpieczeństwa maluchom jest niezwykle istotne nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Zresztą stosowanie fotelików samochodowych jest również wymuszone przez prawo, a spełnianie surowych standardów jest ważne dla producentów. Oczywiście rodzice przy zakupie mają szereg dylematów, ponieważ modele znacząco się od siebie różnią, mają inne funkcje, a także pasują do innych mechanizmów. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając fotelik samochodowy Maxi Cosi?

Fotelik do zadań specjalnych

Na początku warto zaznaczyć, że to nie cena nie powinna być najważniejszym argumentem, gdy wybieramy fotelik samochodowy dla dziecka. Trzeba go dobrać do samochodu, a także naszych potrzeb. Poza tym niezwykle ważne jest to, by był on bezpieczny. Pamiętajmy o tym, że fotelik obecnie jest obowiązkowym elementem wyprawki nawet wtedy, gdy nie mamy samochodu. Zdarzają się sytuację, gdy malucha może przewieźć dziadek czy też wyjeżdżamy ze znajomymi. Przy wyborze fotelika samochodowego Maxi Cosi możemy się kierować oczywiście dostępnymi w sieci oraz w prasie rankingami. Pomocne bywają również opinie sprzedawców, a także czasem zdanie znajomych, choć je zawsze trzeba zweryfikować. Poza tym trzeba wiedzieć, po co kupuje się fotelik, bo przecież nie chodzi o to, że nie chcemy dostać mandatu.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim dobry fotelik samochodowy Maxi Cosi w przypadku zdarzenia drogowego ma uratować życie dziecka. Oczywiście nikt nie chce mieć wypadku, ale one się po prostu zdarzają, nawet gdy jeździ się bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Dlatego właśnie to te cechy fotelika, które stanowią o jego jakości oraz poziomie ochrony, muszą być dla nas najważniejsze. Przede wszystkim należy  dobrać model idealnie dopasowany do wagi i wzrostu dziecka. To pewien europejski standard i każda z pięciu grup (0, 0+, 1, 2, 3) ma przypisane orientacyjne zakresy wiekowe. Oczywiście dziecko rośnie, więc także fotelik samochodowy Maxi Cosi będziemy zmieniać w zależności od potrzeb. Nie ma jednego uniwersalnego modelu na kilka lat. Nowym standardem jakości wprowadzonym w Europie jest i-size. W tym wypadku bierze się pod uwagę wzrost dziecka, a nie jego wagę. Poza tym będzie to fotelik przystosowany do montażu w samochodzie za pomocą systemu isofix. Według zaleceń dziecko powinno być jak najdłużej przewożone tyłem do kierunku jazdy. Takie foteliki samochodowe Maxi Cosi mają oznaczenie RWF.

O bezpieczeństwie fotelika będą informować różne europejskie normy. To one wpływają na to, że dany model jest dopuszczony do sprzedaży. Warto jednak zwracać uwagę na niezależne testy ADAC (niemieckie), OAMTC (austriackie), AA (brytyjskie) i ANWB (holenderskie), które są rzetelną informacją na temat bezpieczeństwa fotelika.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz