Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Mapka weselna - dokument, który się przydaje

22 czerwca 2016

0

Służy do skutecznej komunikacji pomiędzy parą młodą a managerem obiektu, w którym organizujemy wesele oraz pomiędzy managerem a kelnerami.

Nie wszystkie lokale prowadzą taki rodzaj dokumentacji. Może się on jednak okazać bardzo pomocny. Oto 5 powodów, dla których warto poprosić o stworzenie mapki weselnej.

Do perfekcji

Mówi się, że słowa mają prawdziwą moc dopiero w momencie, gdy zostają zapisane. Zawierana między młodą parą a lokalem umowa określa zwykle podstawowe, ogólne kwestie. Tymczasem mapka weselna pozwala na piśmie ustalić znacznie więcej szczegółów. Dzięki niej będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie zaplanowane, a potem zrealizowane co do najdrobniejszego detalu.

Bez niedopowiedzeń

Język mówiony jest zwykle znacznie mniej precyzyjny niż pisany. Czasem, komunikując się z drugą osobą, mamy wrażenie, że uzgodniliśmy pewne kwestie, a potem okazuje się, że obie strony nieco inaczej zrozumiały ten sam przekaz. Jeśli nasze ustalenia zapiszemy na papierze, raczej nie ma szansy na nieścisłości.  

Lepsza organizacja

Mapka weselna pełni dwie funkcje: usprawnia komunikację pomiędzy parą młodą a lokalem, a także między managerem obiektu a innymi pracownikami, obsługującymi wesele. – W Złotopolskiej Dolinie taki dokument jest nieodzowny podczas organizacji każdego przyjęcia – mówi Jakub Urbaniak, współwłaściciel obiektu. – Znajdują się w nim najróżniejsze informacje, na przykład gdzie kogo posadzić, jak rozmieścić dania, którzy goście wymagają większej asysty kelnerów. Mapka weselna dobrze porządkuje wiele kwestii i bardzo usprawnia naszą pracę.

Pełny obraz

We współtworzeniu mapki weselnej biorą oczywiście udział państwo młodzi. Mogą na bieżąco wprowadzać poprawki albo dodawać sprawy, które im się nasuną w danym momencie. Kiedy wszystko widzimy zapisane na papierze, łatwiej zorientować się, czy jakiś szczegół pominęliśmy albo czy jest coś, z czego lepiej zrezygnować.

Dobry odnośnik

Taki dokument jest również świetnym polem odniesienia, zarówno dla pary młodej, jak i przedstawicieli lokalu, w którym odbywa się przyjęcie weselne. Pozwala w dowolnym momencie wrócić do poczynionych przez obie strony ustaleń, co przydaje się nie tylko na etapie przygotowań do imprezy, ale również w jej trakcie albo jeszcze później.

Kiedy wybieramy lokal na wesele, warto zapytać, w jaki sposób dane miejsce rejestruje ustalenia pomiędzy managerem obiektu a parą młodą. Na pewno ogromnym plusem jest, jeśli mamy możliwość wglądu w robocze dokumenty, dotyczące organizacji przyjęcia oraz nanoszenia ewentualnych poprawek

Źródło: www.lifestyle.newseria.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz