Niedziela, 26 maja 2024

Wesele szyte na miarę

6 czerwca 2016

0

Dzień ślubu to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Planujemy je z dużym wyprzedzeniem, gdyż chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Tuż po wyborze terminu, szukamy więc odpowiedniego miejsca. Zanim jednak do tego przystąpimy, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim stylu chcemy zorganizować nasz najważniejszy dzień oraz ile osób będzie go razem z nami świętować. To pomoże nam w określeniu charakteru naszego wesela i wybraniu na nie odpowiedniego miejsca.

Bal na sto par

Wiele osób planujących wesele, traktuje je jako najważniejszą i zarazem największą imprezę w życiu. Zaprasza więc na nią całą – bliższą i dalszą rodzinę, a także przyjaciół i znajomych. Wydarzenie to urasta więc niejednokrotnie do balu na przysłowiowe sto par, a na taką liczbę osób należy mieć odpowiedniej wielkości salę oraz dysponować odpowiednią ilością miejsc noclegowych. Przy tej liczbie gości optymalne jest wykorzystanie stołów prostokątnych, ustawionych w ciągu, w podkowę lub literę L, bądź też stołów okrągłych 8 lub 10-osobowych.

Niestety nie wszystkie miejsca, organizujące wesela, zwłaszcza te zlokalizowane w centrach miast, mają do dyspozycji tak duże przestrzenie. W organizacji takich bali specjalizują się najczęściej hotele położone na obrzeżach lub za miastem, które dysponują także przestrzenią do aktywności plenerowych (np. Zamek Topacz pod Wrocławiem).

Garden party

Osoby, które od zawsze marzyły o przeżyciu tego najważniejszego dnia na łonie natury, najczęściej decydują się na ślub w miesiącach letnich. Wówczas prawdopodobieństwo ładnej pogody znacznie wzrasta. By przyjęcie pod chmurką się udało, nie wystarczy jednak wybór letniego terminu. Konieczne jest także znalezienie odpowiedniego miejsca. I tutaj również prym wiodą obiekty zlokalizowane za miastem, które posiadają zarówno ładnie zagospodarowany teren zielony – idealny do rozstawienia namiotu ze stolikami koktajlowymi, ale też salę, w której w razie niepogody mogą skryć się goście. Idealnym rozwiązaniem byłoby także, aby miejsce to miało możliwość organizacji ślubu plenerowego.

Kameralny bankiet

Dla osób, które nie lubią przepychu, nie mają zbyt licznej rodziny lub też pragną ten najważniejszy dzień spędzić wyłącznie w gronie najbliższych, idealnym rozwiązaniem będzie organizacja bankietowego wesela. Wówczas nie potrzebujemy ogromnej sali balowej, a jedynie kameralne pomieszczenie, w którym z łatwością wydzielimy niewielki parkiet i przestrzeń na bufet. W takim miejscu, doskonale sprawdzą się okrągłe 8 lub 10-osobowe stoliki. Oczywiście pokryte białymi obrusami, z pełną zastawą. Powinno być elegancko, dystyngowanie i z klasą. Pomieszczenie takie znajdziemy m.in. w Zamku Topacz (Sala Kolumnowa).

Typowo polskie wesele

Niektórzy państwo młodzi nie wyobrażają sobie innego przyjęcia weselnego, jak typowej biesiady, ze staropolskimi potrawami. Taka impreza z pewnością przypadnie do gustu nie tylko osobom starszym, pamiętającym tradycyjne, polskie wesela, ale też nieco młodszym gościom, którzy lubią rustykalny, sielski, anielski klimat. Aby został on odpowiednio oddany, konieczne jest odpowiednie wnętrze. Najlepiej odrestaurowany dworek, pałac lub zamek, który posiada restaurację w klimacie staropolskiej karczmy. W takim wnętrzu możemy ustawić typowe dla biesiad drewniane stoły i ławy, albo wręcz nieco przełamać tradycję i dania serwować na stołach pokrytych obrusami, a klimat staropolski oddać poprzez tzw. wiejski stół z tradycyjnymi przysmakami, ustawiony w widocznym dla wszystkich gości miejscu.

Koktajl w angielskim stylu

Dla wielbicieli angielskiej klasyki, pragnących przeżyć swój najważniejszy dzień w wąskim gronie rodziny i przyjaciół, ale bez tańców i zasiadania przy stole, idealnym rozwiązaniem będzie koktajl. To krótkie, mniej więcej dwugodzinne przyjęcie organizowane tuż po ceremonii zaślubin, najczęściej na stojąco. W trakcie imprezy serwowane są głównie zimne przekąski i desery, a także napoje – np. szampan w długich, eleganckich kieliszkach oraz szkocka whiskey. Na tego typu przyjęcie idealne będzie dostojne wnętrze, w ciepłym kolorze, ze skórzanymi meblami i przestrzenią na stoliki koktajlowe 

Niezależnie od tego czy jesteśmy dopiero na początku przygotowań do ślubu, czy też mamy już termin, ale jeszcze nie wiemy jak dokładnie chcielibyśmy świętować ten najważniejszy dzień, zastanówmy się nad kilkoma istotnymi rzeczami. Z kim, oczywiście poza przyszłym małżonkiem, chcemy go przeżyć, czy ma być to kameralna impreza czy też duży bal oraz jakie otoczenie najbardziej nam odpowiada. Wówczas będzie nam łatwiej wybrać miejsce, w którym świętować będziemy początek wspólnej drogi i które zapamiętamy do końca życia.

Źródło: www.lifestyle.newseria.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz