Wtorek, 16 Lipiec 2019

FusionSystem - Aplikacja dla producentów i wydawców

15 listopada 2018

0


Zwiększenie sprzedaży dla producentów

Wdrożenia FusionSystem pomagają producentom rozwiązać problem techniczno organizacyjny w zakresie promocji internetowej.
Nasi Project Managerowie przetestowali to rozwiązanie. FusionSystem.pl pozwala producentom zachować kontrolę nad jakością prezentacji produktów w Internecie, jednocześnie rozwój sieci dystrybucji hurtowej - wzmacniając moc domen dystrybutorów oraz ich zasięg.

Jak można osiągnąć taki efekt?

Jeden z naszych Partnerów będący producentem mebli zgłosił się do nas z problemem braku kontroli nad działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez swoich dystrybutorów w Internecie. Chcąc zachować wysoką jakość komunikacji w Internecie zdecydowano, że informacje związane z właściwościami mebli oraz technologią produkcji pozostaną w gestii producenta a dystrybutorzy będą musieli odsyłać Klientów do tych informacji. Producent jako cel nadrzędny wskazał zwiększenie zasięgu danej grupy produktowej w kanale Google Organic. Interesowało go dostarczenie maksymalnie dużej liczby informacji na temat swoich produktów aby wesprzeć sieć dystrybutorów.

Mimo szczytnego celu Dystrybutorzy zgłosili swoje zastrzeżenia do strategii odesłania do głównej strony producenta linkiem. Słusznie zauważyli, że jeżeli aktywnie promowali swoje strony internetowe może to negatywnie wpłynąć na ruch organiczny na ich sklepach.

Dodatkowym problemem dla dystrybutorów był fakt, iż na stronie producenta można dokonać zakupu bezpośrednio z magazynów wytwórcy. Powstała obawa, że potencjalny Klient zakupi towar z pominięciem sieci dystrybucji i salonów lokalnych co miało wiarygodne uzasadnienie.

Co zrobiliśmy

Postanowiliśmy wykorzystać FusionSystem do uporządkowania informacji na temat oferowanych przez producenta produktów w formie oddzielnych stron internetowych dla każdej grupy produktowej osobno.

FusionSystem.pl

Stworzone strony internetowe zostały wytworzone w oparciu o dedykowany szablon graficzny. Zintegrowaliśmy identyfikację wizualną Marki producenta z FusionSystem. Preinstalowany szablon w chmurze FusionSystem.pl pomógł dostarczyć informacji na temat właściwości mebli, wskazać lokalizacje salonów lokalnych i jednocześnie promować markę producenta poprzez zaimplementowaną identyfikację wizualną spójną z komunikacją Marki.

Każda ze stron produktowych posiada link do lokalnych dystrybutorów, sklepów internetowych oraz producenta - co pozytywnie wpływa na reputację podlinkowanych domen w kontekście ich pozycji w wyszukiwarce Google. Sklepy internetowe, które w swojej ofercie posiadały meble innego przeznaczenia innych producentów zyskały dodatkowy ruch organiczny na frazy long tailowe.

Dzięki zastosowaniu FusionSystem dostarczyliśmy producentowi kontrolę nad prezentacją swoich produktów bez uszczerbku dla siedzi dystrybucji detalicznej i hurtowej.

Redakcja,
WiseSoft.pl - Technologie

Komentarze (0)

Zostaw komentarz