Sobota, 20 lipca 2024

Pierścionki zaręczynowe z rubinem

1 czerwca 2019

0

Zanim mężczyzna usłyszy upragnione „Tak!”, staje przed nie lada wyzwaniem. Musi wybrać pierścionek, który podaruje swojej wybrance. Będzie on zawsze przypominał o dniu zaręczyn i symbolizował miłość i oddanie zakochanych. Nic więc dziwnego, że przyszłemu panu młodemu zależy na jak najlepszym wyborze. Wśród wielu klejnotów, które zdobią pierścionki zaręczynowe, znajdują się również rubiny. Co symbolizują i do kogo pasują te niezwykłe kamienie szlachetne?

Kamień miłości

Rubin, tak samo jak szafir jest korundem, co oznacza że zaraz po diamencie jest najtwardszym minerałem występującym w naturze. Charakteryzuje go czerwona i różowa barwa w wielu odcieniach i różnym stopniu ich nasycenia. Najbardziej poszukiwana jest barwa krwisto czerwona z odcieniem niebieskiego nazywana „czerwienią krwi gołębiej”. Barwa w tym kamieniu często rozkłada się nierównomiernie w postaci prążków lub plamiście. Płomienna czerwień rubinu kojarzy się z gorącym uczuciem, dlatego jest to kamień wręcz wymarzony dla zakochanych. Rubin jest także nazywany „kamieniem obfitości i dynamizmu”. Jest to kamień polecany osobom zgaszonym lub wypalonym, a także potrzebującym energii, przywrócenia pasji i chęci działania. Noszenie tego niezwykłego kamienia odbudowuje wiarę i optymizm. Wzmaga także aktywność psychofizyczną, odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji oraz pomaga dostrzegać sens w tym, co najważniejsze, czyli w rodzinie, pracy, przyjaźni oraz naturze. Silna energia rubinu wpływa pozytywnie na uczucia w relacjach osobistych, a także na pozycję społeczną i prestiż w pracy zawodowej. Mówi się także, że rubiny przyciągają do nas pozytywnych ludzi i zdarzenia. Warto jednak zaznaczyć, że rubin polecany jest również osobom żywiołowym. Potrafi zharmonizować wewnętrzny ogień i uspokoić myśli.
Rubin w medycynie naturalnej. Ten czerwony kamień kojarzy się z krwią nie tylko z powodu swojej barwy. Energia rubinu świetnie nadaje się do leczenia chorób związanych ze słabą cyrkulacją krwi, takich, jak np. anemia, działa oczyszczająco na krew, pobudza także jej krążenie, dzięki czemu organizm szybciej i łatwiej pozbywa się toksyn. Co wiecej, przywraca odpowiedni poziom cukru we krwi. Jest także skuteczny przy leczeniu gorączki i usuwaniu wewnętrznych infekcji. Ponadto, łagodzi bóle menstruacyjne, reumatyczne, a także wzmacnia serce. Warto dodać, że rubin może stanowić lekarstwo nie tylko dla ciała, ale i dla duszy. Ten piękny kamień łagodzi również stres i stany depresyjne oraz zwiększa intuicję oraz pewność siebie.

pierścionki zaręczynowe z rubinem

Komu pasują rubiny?

Rubin to kamień, który się wyróżnia i nie pozostanie niezauważony. Dlatego nosząca go kobieta powinna być pewna siebie i znać swoją wartość. Z drugiej strony może on dodać pewności siebie bardziej skromnej osobie. Na pewno pomoże poczuć się kobieco. Kamień pasuje do bardzo wielu stylizacji, dodając im zmysłowości i charakteru. Pięknie podkreśla urodę szatynek i brunetek, jest natomiast wprost stworzony dla kobiet o ogniście rudych włosach.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy z rubinem?

Rubin to kamień symbolizujący namiętność i głębokie uczucie, dlatego z pewnością warto podarować go przyszłej narzeczonej. Wyjątkowo piękne pierścionki zaręczynowe znajdziesz w salonie jubilerskim Roberta Siudka. W ofercie salonu znajdziesz duży wybór pierścionków zaręczynowych zarówno w żółtym, jak i białym złocie. Wśród nich znajdują się także pierścionki zaręczynowe z rubinem. Niech piękno i niezwykła moc tego szlachetnego kamienia przypieczętują Wasze uczucie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz