Czwartek, 18 lipca 2024

O czym pamiętać planując ślub i wesele?

25 października 2016

0

Stres towarzyszący organizacji ślubu i wesela może sprawić, że podczas przygotowań zapomnicie o czymś ważnym. Aby mieć pewność, że dopilnowaliście wszystkich terminów i formalności, warto założyć specjalny kalendarz, na którym odznaczać będzie sprawy już zamknięte i te do załatwienia. O czym jeszcze należy pamiętać?

Wybierzcie obrączki

Chociaż jest to na pozór oczywiste, że przed ślubem trzeba udać się do jubilera, warto poświęcić obrączkom nieco więcej czasu. Pamiętajcie, że to symbol Waszej miłości, dlatego powinien być wyjątkowy. Wybór konkretnego wzoru to oczywiście rzecz gustu. Jedni zdecydują się na najbardziej klasyczny model, zaś inni poszukają niebanalnej biżuterii ślubnej zdobionej kamieniami szlachetnymi. Jeśli wolicie oryginalne rozwiązania, możecie pomyśleć o obrączkach z tytanu, stali damasceńskiej lub palladu, dodatkowo istnieją niesztampowe możliwości zdobienia obrączek n.p inkrustacja czy zdobienie staro-japońską techniką mokume gane. Co jeszcze powinniście wziąć pod uwagę? Ze względu na fakt, że obrączka należy do biżuterii noszonej często, trzeba sprawdzić, czy jest wygodna. Podczas przymiarki pamiętajcie, że ciąża, wysiłek fizyczny, a także upały mogą spowodować opuchliznę dłoni i wprowadzić w błąd.

Aby wesele było udane…

Miejsce zabawy weselnej powinno być wybrane z rozwagą. Wiele zależy od liczby zaproszonych gości – nawet najpiękniejsza sala nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli okaże się zbyt ciasna. Narzeczeni często wybierają domy weselne, gdzie bez problemu można urządzić spore przyjęcie, jak i nieco skromniejszą uroczystość. Tego typu miejsca zwykle są wyposażone w dekoracje do wyboru, a także mają pokoje hotelowe dla gości. Oczywiście w razie potrzeby Młoda Para może ozdobić salę weselną zgodnie z własnym pomysłem, albo korzystając z usług specjalnej firmy. Jeśli wesele odbywa się w miesiącach letnich, warto rozważyć przyjęcie w ogrodzie lub parku. Takie przedsięwzięcie wymaga nieco więcej wysiłku i przygotowań, ale na pewno zrobi wrażenie – w końcu piękne rośliny i żywe kwiaty to najlepsza ozdoba.

Atrakcje dla gości

Podstawą każdego udanego wesela jest dobra muzyka. Narzeczeni mogą zdecydować się na zespół muzyczny, albo DJ’a i każde z tych rozwiązań jest dobre, o ile zapewni odpowiedni nastrój do wspólnej zabawy. Dlatego też podczas poszukiwania osób zajmujących się graniem na weselach, warto zwrócić uwagę czy są one kontaktowe i skutecznie zachęcą gości do tańca. W ostatnim czasie sporym powodzeniem cieszą się dodatkowe atrakcje, jak np. pokaz teatru ognia, tańca towarzyskiego, czy fotobudka. Oczywiście wiążą się one z kolejnymi wydatkami i podnoszą często niemały koszt organizacji przyjęcia. Czy warto się na nie decydować? O ile wielu osobom tego typu dodatki kojarzą się przede wszystkim z niepotrzebną fanaberią, to zatrudnienie animatora dla dzieci jest całkiem rozsądnym pomysłem – najmłodsi goście często nudzą się na tego typu przyjęciach, a przygotowane specjalnie dla nich gry i zabawy z pewnością przypadną im do gustu.

Szukacie oryginalnych obrączek? Sprawdźcie ofertę pracowni Inne Obrączki

Komentarze (0)

Zostaw komentarz